Skvělý servis a útočná hra. Tak obvykle poznáte Karolínu Plíškovou, když se jí daří, když je „rozjetá". A stejně působí také aktuálně na turnaji v americkém Indian Wells, na klání které je po grandslamech řazeno mezi nejprestižnější klání sezony. Lounská rodačka už se prostřílela do osmifinále.

Dvaadvacetiletá Plíšková nejprve ve druhém kole, kam šla rovnou jako nasazená hráčka, porazila Laru Arruabarrenovou, dvaadevadesátou hráčku světa 6:3 a 7:5. Ve třetím kole si pak aktuálně světová patnáctka poradila opět ve dvou setech s Garbine Muguruzaovou 7:5 a 6:4.

Karolína Plíšková, která letos dvakrát hrála finále turnaje WTA v Sydney a Dubaji a jednou byla v semifinále v Antverpách a úspěchy jí vystřelily na chvilku až na třinácté místo světového žebříčku, dvaadvacátou tenistku už nedávno porazila, a tak šla do utkání třetího kola v pozici mírné favoritky. Obě tenistky si ale v úvodní sadě dlouho držely podání, lounská rodačka dokázala odolat náporu Muguruzaové a úspěšně zaútočit se jí podařilo až za stavu 5:5. Ve druhém setu už česká tenistka dominovala, už za stavu 2:1 si Plíšková „vzala" podání soupeřky a nakonec slavila výhru ve druhé sadě v poměru 6:4. V zápase Plíšková nastřílela devět es.

V osmifinále se dvaadvacetiletá hráčka, která už v kariéře hrála osmkrát finále série WTA a třikrát dokonce turnaj vyhrála, potká se světovou trojkou Rumunkou Halepovou. Letos proti ní už jednou nastoupila a neuspěla.

Indian Wells:

2. kolo:
Plíšková – Arruabarrenová (92.) 6:3, 7:5

3. kolo:
Plíšková – Muguruzaová (22.) 7:5, 6:4

Osmifinále:
Plíšková – Halepová (3.) ???