Podruhé v kariéře hrála lounská rodačka Karolína Plíšková se současnou světovou čtyřkou a dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu Petrou Kvitovou a podruhé prohrála. Ve finále prestižního turnaje série WTA v Sydney ale českou hvězdu pořádně potrápila, na turnaji navíc rozdala tři „kanáry" a porazila i další top tenisky a znovu poskočí ve světovém žebříčku. Před prvním grandslamem sezony v Melbourne předvedla skvělou formu.

„Chtěla bych Petře pogratulovat, hrála lépe a je lepší," řekla novinářům ihned po utkání dvaadvacetiletá Plíšková, v současnosti 22. hráčka světa, která ale díky finálové účasti v Sydney poprvé v kariéře nakoukne do první dvacítky.

Ve finále začala lounská rodačka lépe, vedla už 2:0, pak se ale Petra Kvitová „probudila" a dotáhla náskok Plíškové. První set došel až do tie – breaku, který nakonec získala Kvitová v poměru 7:5. Ani ve druhé sadě se Karolína Plíšková nevzdala, také ho dovedla do zkrácené hry. Předvedla tam ale dvě dvojchyby a už prohrávala 1:5, dokázala sice ještě srovnat na 6:6, pak ale zkušenější Kvitová definitivně udeřila a vyhrála tie – break 8:6.

Svělé hry, cenné zkušenosti

I přes prohru ve finále prestižního turnaje v Sydney je Karolína Plíšková spokojená. Vyhrála čtyři zápasy, porazila devátou a sedmnáctou tenistku světa, potrápila čtyřku. Před prvním vrcholem sezony skvělá forma. „Týden jsem si tady užívala a bylo to výborné před Melbourne," hodnotila. Svou vítěznou cestu odstartovala Karolína Plíšková v Sydney v prvním kole proti Hercogové. Osmdesátou devátou hráčku světa přehrála 6:4 a 6:4. Ve druhém kole bojovala proti Američance Nicole Gibbsové, sedmadevadesátou hráčku světa česká tenistka doslova rozcupovala, nadělila jí dva „kanáry" – 6:0, 6:0. I ve čtvrtfinále předvedla Plíšková čistou hru. Narazila na světovou sedmnáctku Španělku Suarezovou, poradila si s ní ve třech setech – 4:6, 6:4, 6:0. V semifinále se velký talent českého tenisu utkal s Němkou Angelikou Kerberovou, devátou hráčkou světa, a vyhrál poměrně hladce 6:3, 6:2.

Pro Plíškovou bylo Sydney druhým turnajem v sezoně, předtím se dostala do druhého kola v Brisbane. Tam se v úvodním kole překvapivě dostala přes bývalou světovou jedničku Azarenkovou. Na Austalian Open v Melbourne bude Karolína Plíšková díky skvělým výsledkům v minulém roce nasazená, nastoupí v prvním kole proti kvalifikantce. Loni tam dokráčela do druhého kola. Letos se čeká ještě víc.

Dvaadvacetiletá Plíšková, milovnice tvrdých povrchů, jaké právě v Austrálii jsou, v roce 2014 poskočila z 64. místa ve světovém žebříčku do třetí desítky, aktuálně je 22. Vyhrála loni dva turnaje WTA, na US Open došla do třetího kola, na dalších třech grandslamech do druhého.

Karolína Plíšková na turnaji v Sydney:
1. kolo:
Kar. Plíšková – Hercogová (89.) 6:4, 6:4

2. kolo:
Kar. Plíšková – Gibbsová (97.) 6:0, 6:0

Čtvrtfinále:
Kar. Plíšková – Suarezová (17.) 4:6, 6:4, 6:0

Semifinále:
Kar. Plíšková – Kerberová (9.) 6:3, 6:2

Finále:
Kar. Plíšková – Kvitová (4.) 6:7, 6:7