Jen druhé kolo turnaje WTA v Dauhá stálo Karolínu Plíškovou dvě místa ve světovém tenisovém žebříčku, v jeho nejnovějším vydání je patnáctá. Po skvělém úvodu sezony, po finále v Dubaji a Sydney a po semifinále v Antverpách, se probojovala z konce světové dvacítky až na třináctou příčku a stala se druhou nejlepší Češkou. Nyní dvaadvacetiletou rodačku z Loun opět přeskočila Lucie Šafářová.

Nejlepší Češkou ve světovém žebříčku je i nadále dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová, které patří čtvrtá příčka v žebříčku WTA. Šafářová se na pozici české dvojky, a nově jedenácté hráčky světa, vrátila díky vítězství na turnaji v Dauhá, kde se právě Karolíně Plíškové nedařilo. Potřetí v sezoně nenašla recept na Španělku Navarrovou Suarezovou.

Ranařka s dělovým servisem

Dvaadvacetiletá naděje českého tenisu, která letos už mimo jiné také dvěma body stihla pomoci k postupu ve Fed cupu proti Kanadě, věří, že jde jen o malé zaváhání v zatím skvělé sezoně. Vstup do roku 2015 totiž měla Plíšková famózní. Ranařka z Loun, která ve své hře hodně profituje z dělového servisu (loni nasázela více es na okruhu WTA jen světová jednička Serena Williamsová - pozn. red.) a tvrdé útočné hry, se na začátku roku probojovala do finále v Sydney, kde podlehla po dramatické bitvě krajance Petře Kvitové. Druhé finále hrála v Dubaji, porazila tam podruhé v sezoně Lucii Šafářovou a bývalou světovou jedničku Ivanovičovou, nestačila jen na světovou trojku Halepovou.

Výrazně se bodově do žebříčku Plíšková zapsala také v Antverpách, kde dokráčela do semifinále. Skončila tam opět na raketě Suarezové. Na prvním grandslamu sezony v Melbourne si pak mladá Česka zahrála třetí kolo.

Celkově Karolína Plíšková už v kariéře ve finále nejprestižnější série WTA nastoupila osmkrát, třikrát zvedala nad hlavu trofej pro vítězku.

Zlomovou sezonou byla pro rodačku z Loun loňská sezona, kdy se z 68. místa na světě dokázala probojovat do dvacítky, více se prosazovala také na grandslamech, v jednom šla do třetího kola, ve zbývajících do druhého, dva prestižní turnaje série WTA v roce 2014 vyhrála.