Jediný den volna měla po úspěšném turnaji v Dubaji, kde se prostřílela až do finále, tenistka Karolína Plíšková. Dvaadvacetiletá Češka hned rozehrála klání v Dauhá, v prvním kole přehrála Němku Voegelovou a už si brousí zuby na světovou čtrnáctku Navarrovou – Suarezovou.

Čerstvá světová třináctka, rodačka z Loun, neměla v prvním kole výborně obsazeného turnaje v Dauhá s Němkou Voegelovou výraznější problémy. Sto třetí hráčku světa porazila Plíšková ve dvou setech 7:6 a 6:4. Ve druhém kole ji čeká Španělka Navarrová – Suarezová. Ta je sice ve světovém žebříčku WTA o jedno místo za Plíškovou, mladá česká tenistka ale bude mít hodně těžkou práci. Se Španělkou totiž letos hrála dvakrát a dvakrát prohrála.

Plíšková je druhou nejlepší Češkou

Plíšková je aktuálně už druhou nejlepší Češkou po Petře Kvitové, která je čtvrtá na světě. Dosavadní dvojka Lucie Šafářová je patnáctá, Plíškové se podařilo poskočit v žebříčku po skvělém úvodu sezony. Vybojovala už dvě finále a jedno semifinále.

Ranařka z Loun, která hodně profituje ze svého dělového servisu a tvrdé útočné hry, se na začátku roku probojovala do finále v Sydney, kde podlehla po dramatické bitvě Petře Kvitové. Na prvním grandslamu sezony v Melbourne si pak mladá Česka zahrála třetí kolo. Následoval turnaj v Antverpách, kde podlehla v semifinále právě Suarezové. Na prestižním klání v Dubaji si pak ale náladu spravila, když prošla až do finále, na cestě tam porazila už podruhé v sezoně Lucii Šafářovou, ale i bývalou světovou jedničku Ivanovičovou. Ve finále pak Plíšková nestačila jen na světovou trojku Halepovou. Plíšková také letos už stihla reprezentovat ve Fed cupu, dvěma body pomohla k vítězství v Kanadě.

Mladá Česka už v kariéře ve finále nejprestižnější série WTA nastoupila osmkrát, třikrát zvedala nad hlavu trofej pro vítězku. Zlomovou byla pro Plíškovou loňská sezona, kdy se z 68. místa na světě dokázala probojovat do dvacítky, více se prosazovala také na grandslamech, v jednom šla do třetího kola, ve zbývajících do druhého, dva prestižní turnaje WTA v roce 2014 vyhrála.