Třicet jedna nechytatelných podání v jediném zápase dokázala letos nastřílet Kristýna Plíšková. Její dvojče, světová šestka Karolína, jich v jednom duelu zvládla sice „jen" dvacet, za celou sezonu ale v počtu es kraluje. Konta soupeřek zatížila více než pěti sty esy.

Písnička Dám dělovou ránu se více než hodí na sestry Plíškovy. Je libo nechytatelné podání? Mezi tenistkami se nemůžete obrátit na nikoho povolanějšího. Rodačky z Loun jsou při podání postrachem soupeřek, esa střílí po desítkách. Vůbec nejvíce v jediném zápase okruhu WTA jich letos nastřílela Kristýna. Jedenatřicet!

Jedenatřicet es v jediném zápase

Kristýna Plíšková se letos také výrazně posunula v žebříčku, dosáhla svého maxima, aktuálně je šedesátou hráčkou světa. Navíc si připsala premiérové vítězství na nejprestižnějším okruhu. Tenistka původem z Loun, která dříve vyhrála už osm turnajů nižší série ITF triumfovala letos poprvé na turnaji série WTA v Dalianu.

Čtyřiadvacetiletá česká tenistka je i na druhé pozici v žebříčku nechytatelných podání v jediném duelu s třiadvaceti zásahy. Třetí je Šarapovová a Brodyová s jedenadvaceti esy. Čtvrtou pozici si vystřílela Karolína Plíšková. Za jediný duel nasázela dvacet podání, na která soupeřka nedokázala reagovat. Páté místo patří opět jejímu dvojčeti Kristýně s devatenácti zásahy, šestá je Serena Williamsová s osmnácti, sedmá opět Karolína se sedmnácti zásahy.

Zatímco Kristýna vede statistiky jednotlivých zápasů, Karolína ovládla celková čísla. Karolína Plíšková v právě končící sezoně zaznamenala více něž pět set es, je první tenistkou v historii, které se to podařilo dva roky po sobě.

Pět stovek nechytatelných podání v sezoně

O téměř 200 nechytatelných podání letos porazila druhou Serenu Williamsovou. Lounská ranařka měla před Turnajem mistryň v záznamech v této sezoně 524 es v 60 dvouhrách. Loni to bylo 517 v 75 zápasech, i loni v této statistice vyhrála.

V roce 2014 zahrála 435 es a byla v této „soutěži" druhá právě za Serenou Williamsovou, o rok dříve měla 191 es, ale jen ve 27 duelech.

Útočná hra

„Servis je pro mou hru stěžejní. Hodně díky němu získávám, když mi nejde, jsem poloviční," říká o svém podání s úsměvem Karolína Plíšková, která je známá svou útočnou a agresivní hrou.

Také Karolína letos zaznamenala své žebříčkové maximum. Fantasticky se probojovala až do finále grandslamového US Open a byla pátá na světě, aktuálně je šestá.

Karolína vyhrála dva turnaje, Kristýna jeden

Letos Karolína Plíšková triumfovala na turnajích v Nottingmanu a na prestižním klání v Cincinnati, což je zatím její největší turnajové vítězství kariéry. Zatím má ve sbírce šest triumfů na okruhu WTA. Kromě dvou letošních loni získala turnajový titul v Praze, v roce 2014 v Soulu a Linci a v roce 2013 v Kuala Lumpuru. Byla také už dvakrát součástí vítězného českého týmu ve Fed cupu.

Aktuálně už se ale obě tenistky původem z Loun připravují na novou sezonu, která začne za pár dní v Austrálii. Karolína už s novým trenérem - úspěšného Jiřího Vaňka, který ji dovedl k jejím zatím největším úspěchům, vystřídal David Kotyza, dřívější kouč Petry Kvitové.