Antuka je jejich nejméně oblíbený povrch. Sestry Plíškovy to potvrdily i na grandslamu v Paříži, s dvouhrou se na Roland Garros rozloučily obě velmi rychle. Lounské rodačky „zamávaly" už v první kole.

Devatenáctá tenistka světa Karolína Plíšková přitom měla pro první kolo velmi přijatelnou soupeřku, až 108. hráčku světa, Shelby Rogersovou z USA. Jenže Karolína roli velké favoritky nepotvrdila a prohrála ve třech setech 6:3, 4:6 a 3:6.

Pro čtyřiadvacetiletou Češku to bylo třetí rychlé sbohem turnaji za sebou… V posledních týdnech se jí vůbec nedaří. Po čtvrtfinále ve Stuttgartu a semifinále v Praze, kde nestačila na pozdější vítězku Lucii Šafářovou, pak vypadla už ve druhém kole v Madridu s Maleovou a dokonce v prvním v Římě s Kasatkinovou.

Lounská rodačka, vítězka už čtyř turnajů WTA, tak opět potvrdila, že mnohem raději než pomalou antuku má rychlé a tvrdé povrchy, kde může více „prodat" svou útočnou a agresivní hru. Antuku má naopak nejméně ráda, nesedí jí pohyblivé a obranářsky laděné hráčky.

Na grandslamech se nedaří

Karolína Plíšková také opět potvrdila, že na grandslamech se jí nedaří. Ani v Paříži výrazně nezaujala. Zatímco na „běžných" turnajích je postrachem soupeřek, na čtyřech největších setkáních sezony nehraje podle představ. Jejím maximem je zatím třetí kolo na US Open a Australian Open, tedy opět na tvrdých površích.

Od začátku roku klesla Karolína Plíšková z 11. místa světového žebříčku na aktuální 19. pozici. Po minulé extrémně povedené sezoně se letos Karolíně zatím daří hodně střídavě. Loni nakoukla do první světové desítky, byla dokonce sedmá, nyní je v závěru té druhé. Podívala se letos do třetího kola na grandslamu v Melbourne, do čtvrtfinále v Sydney a do semifinále v Indian Wells a v Praze. Má za sebou ale také několik nečekaných vypadnutí v prvních kolech. Kromě Paříže a Říma také například v Dauhá nebo Dubaji.

Nyní si může ještě Karolína spravit chuť na Roland Garros ve čtyřhře. Tam s parťačkou Georgesovou zatím postoupily z prvního kola, uvidíme, jak se bude dařit dál.

V Paříži se rychle s turnajem rozloučila také Kristýna Plíšková (109. hráčka světa). Po velkém boji nestačila na Telianu Pereirovou, které patří na žebříčku 81. pozice. Vypadla po setech 5:7, 6:3 a 7:9.