Tři velmi rychlá vypadnutí zaznamenala v minulých týdnech na okruhu WTA lounská rodačka Karolína Plíšková. Na antuce se jí vůbec nedaří podle představ, naposledy se loučila překvapivě v prvním kole s grandslamem v Paříži. Čtyřiadvacetiletá česká tenistka už vyhlíží oblíbené rychlejší povrchy, ale také olympiádu v Riu. Na souboje pod pěti kruhy se těší, je možné, že se v Brazílii ukáže hned ve třech kategoriích. Ve dvouhře, mixu s Berdychem a možná i ve čtyřhře.

Olympiáda v Riu se rychle blíží, nominace se uzavírají právě po Roland Garros. Plíšková, aktuálně světová devatenáctka, už má jistou účast v singlu. Pravděpodobně také nastoupí v mixu, o čtyřhru ještě bojuje.

„Zahrát si na olympiádě je jedním z mých cílů. Doufám, že se mi to podaří, šance je velká. Normálně sice hraji jen singl a debl, ale kdyby to šlo, tak bych v Riu chtěla hrát všechno singl, debl i mix," prozradila Deníku Plíšková.

Účast v singlu jí zajišťuje postavení ve světovém žebříčku. O společném mixu s Tomášem Berdychem už oba také mluvili, že by si s Karolínou rád zahrál, potvrdil už i nejlepší český tenista. Také Plíšková tuto možnost potvrdila.

Otazník tak visí pravděpodobně jen nad čtyřhrou. O start v deblu usiluje šest Češek, ale místo je jen pro dva páry.

Ve hře je přitom Šafářová, která vyhrála grandslam ve čtyřhře, Strýcová, vítězka Wimbledonu Petra Kvitová nebo pár Hlaváčková Hradecká, který má ve sbírce stříbro z předchozích her v Londýně. Nominaci bude určovat Český tenisový svaz právě po grandslamu v Paříži, rozhodovat bude také postavení v žebříčku.

„Chceme hrát všechny, míst ale není tolik, žebříčky se uzavírají po French Open, uvidíme, jak na tom kdo bude. Možností je víc, zatím to opravdu neřeším, nechám tomu volný průběh," pokračovala Plíšková.

Je připravená i na variantu, že místo ve čtyřhře pro ní nezbude. I když potvrzuje, že by jí ráda hrála. „Je nás tam víc na čtyřhru. Já jsem ráda, že jsem na olympiádě v singlu. A jestli tam budu v mixu s Tomášem, tak už budu mít dvě disciplíny. Když to nevyjde," dodává pro média smířlivě Plíšková.

A s kým by mohla nastoupit? Se Strýcovou, s kterou válí ve Fed cupech, nebo s Hradeckou, s kterou zachraňovaly postup do finále týmové soutěže naposledy, anebo s Lucií Šafářovou? Uvidíme…

Plíšková v minulosti přiznala, že v kariéře je pro ni, podobně jako pro ostatní tenistky, hodnotnější úspěch například na grandslamu. I úspěch na olympiádě by ale řadila vysoko. Za vrchol kariéry ji ale nepovažuje. „Kdyby se tam povedlo nějaké umístění, bylo by to super. Bylo by krásné se tam podívat," říká.

Do Ria má také ještě Plíšková čas poladit formu. V současné době se jí totiž vůbec nevede podle představ. Po čtvrtfinále ve Stuttgartu a semifinále v Praze pak vypadla už ve druhém kole v Madridu a dokonce v prvním v Římě. A nyní také hned v prvním kole v Paříži.Karolína Plíšková přitom měla pro první kolo velmi přijatelnou soupeřku, až 108. hráčku světa, Shelby Rogersovou z USA. Jenže roli velké favoritky nepotvrdila a prohrála ve třech setech 6:3, 4:6 a 3:6. V Paříži opět potvrdila, že na grandslamech se jí nedaří.

Letos se Plíškové, vítězce už čtyř turnajů WTA, zatím daří střídavě. Od začátku roku klesla z 11. místa světového žebříčku na aktuální 19. pozici. Podívala se do třetího kola na grandslamu v Melbourne, do čtvrtfinále v Sydney a do semifinále v Indian Wells a v Praze. Má za sebou ale také několik nečekaných vypadnutí v prvních kolech v Paříži, Římě, Dauhá nebo Dubaji.