Po loňské snové sezoně, ve které lounská rodačka Karolína Plíšková vyhrála dva turnaje nejprestižnějšího okruhu WTA, na grandslamu nakoukla do třetího kola a z konce první stovky se prokousala až do třetí světové desítky, se napjatě čekalo, jak si povede letos. Je totiž starou známou pravdou, že vždy je ještě těžší obhajovat získané pozice.

A výsledek? Minimálně začátek sezony má lounská rodačka skvělý. Dvaadvacetiletá Plíšková, aktuálně dvaadvacátá hráčka světa a třetí nejlepší Češka, na začátku nové sezony září. V Brisbane přehrála bývalou světovou jedničku, v Sydney, na generálce na Australian Open, už je po vynikajících výkonech v semifinále, cestou tam rozdala i tři „kanáry".

Parádní výkony

Svou vítěznou cestu začala Karolína Plíšková v Sydney v prvním kole proti Hercogové. Osmdesátou devátou hráčku světa přehrála 6:4 a 6:4. Ve druhém kole měla jít sice proti turnajové jedničce a třetí hráčce světa Rumunce Halepové, ta se ale nakonec kvůli žaludečním problémům z turnaje odhlásila, a tak Karolína Plíšková bojovala proti Američance Nicole Gibbsové. Sedmadevadesátou hráčku světa česká tenistka doslova rozcupovala, když jí nadělila dva „kanáry" – 6:0, 6:0. Čistou hru pak Plíšková předvedla také ve čtvrtfinále, kde už ji ale čekala soupeřka o poznání těžší - narazila na světovou sedmnáctku Španělku Suarezovou. I s tou si ale lounská rodačka poradila, vyhrála po třech setech – 4:6, 6:4, 6:0.

V semifinále se velký talent českého tenisu utká s Němkou Angelikou Kerberovou, devátou hráčkou světa, s kterou má zatím lehce zápornou bilanci vzájemných zápasů – 1:2. Kromě Němky a Plíškové jsou v generálce na první grandslam sezony v semifinále ještě Petra Kvitová (světová 4.) a Bulharka Pironková (67.).

V Brisbane zdolala i Azarenkovou

Pro Plíškovou je turnaj v Sydney druhým v sezoně, předtím se dostala do druhého kola v Brisbane. Tam se v úvodním kole překvapivě dostala přes bývalou světovou jedničku Azarenkovou, ve druhém ale prohrála s Kudrjavcevovou, které patří na žebříčku až sté místo.

Po turnaji v Sydney už čeká na mladou tenistku první z vrcholů sezony. Na Austalian Open v Melbourne bude díky skvělým výsledkům v minulém roce nasazená. Loni tam dokráčela do druhého kola. Letos se čeká ještě víc. Dvaadvacetiletá Plíšková, milovnice tvrdých povrchů, jaké právě v Austrálii jsou, v roce 2014 poskočila z 64. místa ve světovém žebříčku do třetí desítky, aktuálně je 22. Vyhrála loni dva turnaje WTA, na US Open došla do třetího kola, na dalších třech grandslamech do druhého.

Karolína Plíšková na turnaji v Sydney:
1. kolo:
Kar. Plíšková – Hercogová (89.) 6:4, 6:4

2. kolo:
Kar. Plíšková – Gibbsová (97.) 6:0, 6:0

Čtvrtfinále:
Kar. Plíšková – Suarezová (17.) 4:6, 6:4, 6:0

Semifinále:
Kar. Plíšková – Kerberová (9.)  ???