Lounská rodačka Karolína Plíšková, která se letos na třech grandslamech probojovala do druhého kola, míří aktuálně na turnaje v USA. Společně se svou sestrou Kristýnou se tam chtějí připravovat na tenisové US Open.

„Po dobrém turnaji v Istanbulu, kde jsem podlehla až ve čtvrtfinále Caroline Wozniacké po bitvě ve třech setech, se společně s Kristýnou, která má za sebou turnaj v Baku, přesouváme do USA. Tam nás čeká série turnajů, které jsou přípravou na US Open," napsala Karolína Plíšková, vítězka turnaje série WTA v Malajsii, na svůj profil na sociálních sítích.

Rodačce z Loun přitom ještě start na US Open chybí v grandslamové statistice. Na nejprestižnějších turnajích se dvaadvacetiletá hráčka prezentovala už osmkrát, čtyřikrát proklouzla do druhého kola. Povedlo se jí to na Australian Open, Roland Garros a Wimbledonu, v Americe se ještě v hlavním turnaji neukázala.

Karolína Plíšková je aktuálně po několika dobře odehraných turnajích na 45. pozici ve světovém žebříčku WTA, je pátou nejlepší Češkou. Její sestra Kristýna je na 94. místě.