Po velkém boji, hlavně s vlastním tělem, pokořila Kristýna Plíšková v prvním kole Australian Open Švýcarku Golubicovou. Její sestra, světová pětka a jedna z favoritek prvního tenisového vrcholu roku, Karolína Plíšková neměla v úvodu turnaje v Melbourne žádné problémy, rychle z kurtu „vyprovodila" Španělku Sorribesovou.

Sara Sorribesová (106. tenistka světa) při své premiéře v hlavní soutěži Australian Open nebyla pro nedávnou vítězku turnaje v Brisbane a loňskou finalistku US Open velkým problémem. Karolína Plíšková povolila Španělce v prvním setu jen dvě hry, ve druhé dokonce žádnou a zazpíval „kanár" – 6:2, 6:0.

Připomeňte si: Sedmý titul! Karolína Plíšková zazářila hned na startu sezony

„Výsledek v pohodě, výkon už tak parádní nebyl," usmívala se po duelu Karolína Plíšková. Měla radost z postupu, počítá se přece jen výsledek. A hru může v příštích zápasech ještě o mnoho vylepšit.

Karolínu ještě v loňském roce provázela pověst, že umí skvěle hrát na běžných turnajích, kde je postrachem, nešly jí ale grandslamy, jejím maximem bylo dlouho třetí kolo. Až do loňského podzimu. Zapracovala pak na psychice, mimo jiné se známým koučem Marianem Jelínkem, změnila před grandslamy přípravu a povedlo se. Dokráčela v New Yorku až do finále.

Karolína je v Austrálii favoritkou

Také proto je v Melbourne jednou z favoritek soutěže. „Trochu nervózní jsem na začátku přece jen byla, teď už jsem ale v klidu a doufám, že příště to bude ještě lepší. Nedávná výhra v Brisbane mi dodala sebevědomí, cítím se na kurtu dobře a těším se na další zápas," řekla po vítězném zápase médiím Karolína, která nově spolupracuje s koučem Davidem Kotyzou.

Ve druhém kole ji čeká kvalifikantka Blinková z Ruska.

Kristýně dalo horko zabrat

Daleko více starostí s postupem do druhého kola měla v Melbourne její sestra Kristýna, aktuálně osmapadesátá hráčka světa. „Horko mě trošku sundalo," říkala po protrápeném, ale vítězném zápase Kristýna. V prvním kole narazila na svou parťačku z deblu Švýcarku Viktorii Golubicovou (62. hráčka žebříčku WTA). První sadu Češka vyhrála 6:3. Pak ale přišla slabost a druhou sadu ztratila 2:6. „Druhý set jsem se skoro nehnula," přiznala po duelu vyčerpaná Kristýna Plíšková.

Velké teplo v Melbourne jí nesvědčilo, ještě si na něj nezvykla. Během zápasu na ni šly mrákoty, dostala zimnici. Po druhé sadě si proto vyžádala přestávku na ošetření, zašla si do šatny, potřebovala se „probudit".

A povedlo se, ve třetím setu zvítězila rodačka z Loun 6:4 a mohla slavit postup do druhého kola. Tam narazí na Rumunku Beguovou.