Po třídenní kvalifikaci, která se konala před týdnem, pokračovala o víkendu hlavní soutěž Přeboru Města Žatce v tenisu.

K hlavnímu turnaji dvouher a čtyřher nastoupilo za opravdu letního počasí a příjemné divácké kulisy na kurty Šroubárny Žatec 30 aktivních hráčů.

„Vítěz loňského ročníku Kryštof Jánošík překvapivě vzdal už v prvním kole, vzhledem k bolestivému zranění pravé ruky,“ litoval oslabení předseda žateckých tenistů Bohumír Linka. „Tím současně značně ulehčil postup hráčům v horní polovině pavouka,“ dodal.

Do finále dvouhry tak dokráčel několikanásobný vítěz minulých ročníků Jens Hänel, který postupně porazil Romana Dvořáka, Petra Doktora a nakonec ve finále zdolal loňského semifinalistu Jiřího Karase 6:2, 7:6. Třetí skončili Libor Haišman a Petr Doktor. Roli favoritů ve čtyřhře splnila dvojice Tomáš Neubauer, Vlastimil Kolář, která po relativně snadném postupu do finále porazila dvojici Jan Kubík, Roman Dvořák až po tuhém boji v poměru 6:4, 4:6, 6:3.

Na třetím místě skončili Ludvík Svoboda, Jiří Harajda a otec a syn Linkové Bohumír a Milan.

Vítězům a semifinalistům byly předány hodnotné ceny. Celý turnaj s přehledem řídil ředitel turnaje Zdeněk Ptáček spolu s předsedou oddílu Bohumírem Linkou.