Vítězství ve světovém poháru v kick boxu vybojoval žatecký mladík Hany Greisiger. Mistr světa uspěl v rakouském Innsbrucku.

Greisiger vyjel do Rakouska jako člen české reprezentace, jako úřadující mistr světa šel v poháru rovnou do semifinále. Prvním soupeřem mu byl slovinský reprezentant Mijatovič Kristian, kterého Greisiger porazil na konci druhého kola technickým KO. Důvodem bylo naskočené koleno do obličeje, soupeř si zlomil nos a nemohl tak pokračovat.

Žatecký bojovník Hany GreisigerGreisiger tak postoupil do finále, kam z druhé strany pyramidy postoupil rakouský reprezentant Dardan Avdulaj. Avdulaj na Greisigera v zápase neustále „nalítával" proti pravidlům, avšak rakouský rozhodčí tyto zákroky přehlížel a spíše napomínal žateckého bojovníka. Následně jeden z rozhodčích dokonce neprávem odečetl bod.

Domácí borec prohru neustál

Až po zákroku hlavního rozhodčího zápasu byl bojovníkovi ze Žatce bod vrácen a Greisiger tak zaslouženě vyhrál světový pohár v K1 do 81 kilogramů, a stal se tak držitelem mistrovského pásu organizace WAKO.

Po vyhlášení Greisigera vítězem duelu navíc Avdulaj neustál na domácí půdě prohru a napadl rozhodčího, nenastoupil pak ani na stupně vítězů.

„V každém případě si česká reprezentační výprava dovezla jediný pás za výhru v plném kontaktu a přivezl ho právě žatecký Greisiger," pochválil svého svěřence spokojený trenér Šifalda.

Láďa Blail