Trůn světové jedničky musela po osmi týdnech Karolína Plíšková přenechat Španělce Muguruzaové, loňské finále na US Open neobhájila. Věří ale, že zkušenost ji v budoucnu pomůže lépe čelit tlaku a nervozitě, chce to ukázat už na asijském turné, na které právě vyráží.

Vítězka už devíti turnajů WTA začne v Tokiu, pak se chystá na velké turnaje do Wu – chanu a do Pekingu. „Už nemůžu mít moc jiný cíl než se dostat do finále nebo turnaj vyhrát. A to by bylo skvělé, nikdy jsem se v Asii takhle daleko nedostala,“ uvedla pro ČTK Karolína Plíšková.

Lounská rodačka bude v Asii sbírat také body pro Turnaj mistryň, který se rychle blíží a opět se odehraje v Singapuru. Měla by se tam kvalifikovat už podruhé za sebou.

Na otázku, kdyby si mohla vybrat, jestli být jedničkou, nebo vyhrát turnaj v Singapuru, odpověděla jednoznačně. „Po každé dřině na turnaji bych chtěla zvednout pohár. Jednička se ničím neslaví, to si můžu oslavit doma, ale žádný pohár vám nikdo nedá. Já bych si vybrala vyhrát Singapur,“ řekla pětadvacetiletá Češka.

Tlak v New Yorku byl velký

Ta přitom ještě nedávno světovou jedničkou byla, na trůnu byla osm týdnů. Jenže na US Open vypadla ve čtvrtfinále, loňské finále neobhájila a je aktuálně čtvrtá v žebříčku.

V New Yorku se Plíšková potýkala v nové situaci s velkou nervozitou a obrovským tlakem. Nyní se jí může ulevit. Diváci se opět těší na její útočný a agresivní tenis a skvělý servis. „Jako úlevu to úplně necítím, ale na turnajích se mi možná bude hrát teď v Asii líp, protože tam neobhajuji tolik bodů,“ řekla ČTK Plíšková.

Přitom, pokud se jí bude v Asii dařit, může opět na post jedničky útočit. Největším zatím nesplněným snem Karolíny Plíškové je ale stále grandslam. Na jednom ze čtyř největších turnajů touží uspět. Letos se jí to ale nepodařilo, nejdále byla právě na US Open. Svůj sen ale nevzdává a útočit chce už příští sezonu.