Už jen pár dní zbývá do startu evropského šampionátu cyklokrosařů. Akce, z níž v minulosti Martina Mikulášková dokázala přivézt stříbro. Jenže v posledních dvou sezonách se jí nedaří, za nejlepšími, ve světě i u nás, zaostává. Do Tábora, kde se už brzy pojede, ale trojnásobná česká šampionka pojede. Reprezentační kouč jí dal důvěru a doufá, že se už brzy do špičky vrátí. „Věřím, že Martina v Táboře naváže na lepší výkony, na lepší sezony,“ doufá Petr Dlask.

Připomíná, že Mikulášková v minulosti v Táboře mnohokrát zajela výborně. „Snad jí opět pomůže domácí atmosféra. Doufám, že se zlepší, že se vrátí do špičky,“ přál by si reprezentační kouč.

Dobré vzpomínky na Tábor

Mikulášková pojede v Táboře přesto, že letos zatím ani jednou nejela ve světovém poháru, v národním dojela dvakrát devátá a jednou jedenáctá. Dlask ji přesto dal důvěru.

Ani v minulé sezoně se cyklokrosařce s lounskými kořeny nedařilo vůbec podle představ. Trápil ji tréninkový výpadek, ten ji navíc postihl i letos v létě. Do přípravy „naskočila“ mnohem později. Odborníci jí také v posledních dvou sezonách vyčítají, že zaostává v dynamice, rychlosti. „Moc bych si přál, byl bych moc rád, kdyby se z toho Martina dostala. Je to závodnice a určitě na to má. Na cyklokros je teď už potřeba celoroční příprava. A to nejen na kole. A tam si myslím, že má Martina možná trochu rezervy. Je potřeba síla, koordinace. Možná by to chtělo více přidat v přípravě, nejen na kole. Určitě by jí prospělo více tréninku výbušnosti, změny rytmu, tam trochu zaostává,“ říkal už v loňské sezoně Dlask, dříve špičkový závodník v terénu.

#clanek| 3365621#

Cyklokrosařka s lounskými kořeny přitom má na co navazovat. Už třikrát byla republikovou šampionkou, má doma stříbro z ME, jedenáctá byla na MS. Několikrát dojela v první desítce ve světovém poháru, nejlépe šestá. Nyní i ona doufá, že se brzy na výsluní vrátí, chce na tom tvrdě pracovat.

„Určitě bych se chtěla vrátit mezi špičku. Nejdříve českou, pak snad i světovou. Ale nebude to hned, musím ještě hodně pracovat. Ale věřím, že to půjde, že se zlepším,“ uvedla nedávno v rozhovoru pro Deník Mikulášková.