Ve Dvoře Králové nad Labem o víkendu při Mistrovství České republiky WBTF získala dvě zlaté a přidala jednu bronzovou medaili v sólo soutěžích juniorek (12-17 let), které ozdobila dalším titulem mistra ČR v týmovém vystoupení. Zajistila si tak další nominaci této asociace na Evropský pohár (Dublin Irsko, 4.-8. července) a na mistrovství světa (Kissimmee USA, 2.-5. srpna 2018).

„Anička na tomto mistrovství výborně začala v disciplině solo freestyle, kde postoupila z prvního místa mezi TOP 5,“ hlásila Deníku její matka Petra Havelková. „Ve finále obhájila a ještě zlepšila své bodové hodnocení. Obdržela nejvyšší známky celé soutěže v sólech a se zlatou medailí získala titul mistra ČR.“

Cyklokros v Lounech
Do Loun se po pauze vrátí pohárové závody. Cyklokrosaři už vědí, kde vyjedou

V dramatickém finále vystupovala Anna Trnková až na závěr po zhlédnutí výkonů všech favoritek. „Věděla jsem, že holky moc nekazily, všem se jejich vystoupení povedla,“ líčí klíčový souboj Anička. Určitě se jí vybavil loňský zážitek při Světovém poháru v Chorvatsku, kde patrně přišla o medaili, když jí vypadla hůlka. Tentokrát se dokázala maximálně soustředit a po bezchybném výkonu bezpečně vyhrála.

Podobně si vedla i ve druhé disciplině, kterou bylo sólo s jednou hůlkou na povinnou hudbu, neboť opět vybojovala titul. Trošku smůly si vybrala až ve třetí disciplině sólo 2 hůlky na povinnou hudbu. Zůstala o pouhou desetinu bodu od stříbra na 3. místě se ziskem titulu II. vicemiss ČR.

Třetí zlatou pak přidala s kolektivem Oskarky Ostrov, který vyhrál týmovou disciplínu. „Navíc Anička získala pozvání od holandské porotkyně na soutěž v Holandsku. International Competition 2018 se uskuteční ve dnech 16.-17.června v Almere,“ doplňuje nejnovější informace Petra Havelková. „Takže kromě letenky do Norska o Velikonocích (Mistrovství světa WFNBTA) rezervujeme ještě letenky do Irska a Holandska.

(kub)