"Tato soutěž je pro náš sport taková olympiáda, protože je zde opravdu elita twirlerů z celého světa. Anička závodila v té nejtěžší a nejvyšší výkonnostní kategorii A a Elite. Závodí se ještě v kategorii B - začátečníci, kde jsou sestava a prvky hodně omezeny. V této kategorii závodila převážná část české reprezentace," říká na úvod pyšná maminka Trnkové Petra Havelková. 

S výkony své dcery může být spokojená, v obrovské konkurenci se rozhodně neztratila. "Nelekla se jí. Ta konkurence je taková, že Evropanky se ještě nemůžou rovnat závodnicím z USA nebo z Japonska. Anička předvedla perfektní výkon ve všech svých solech. Pochytala  těžké a náročné vysoké triky a získala slušné bodové hodnocení. V její kategorii závodilo 12 závodnic z USA a 8 z Japonska, takže dvacet míst z 53 soutěžících bylo jasně obsazených. Nakonec byla se svými sestavami 28. a 38., s artistic solem pak 32.," referuje Havelková.

"Je pro mě veliká čest na takové světové soutěži reprezentovat naší republiku a hlavně moje město Žatec. Je to obrovský zážitek a motivace stát na ploše s tak kvalitními soupeřkami, zvláště v dnešní době, kdy se bohužel objevují v twirlingu tituly mistryň světa a republiky a výkony a kvalita tomu absolutně neodpovídají. Chtěla bych ještě poděkovat za podporu městu Žatec a firmě SANIBA Žatec," uvedla Trnková po svém návratu do Žatce. 

Autor: Ondřej Holl