K dalšímu internetovému on–line rozhovoru se čtenáři Žateckého a lounského deníku usedl tentokrát Jan Tuček. Vrcholový sportovec, mistr Evropy v karate a opora žateckého týmu zodpověděl čtenářům všechny, mnohdy i všetečné, dotazy.

Moniku ze Žatce zajímal například věk urostlého sportovce, chtěla vědět také nějaké zajímavosti ze života sportovce. „Včera mi bylo třicet let a zajímavostí je, že mě ještě teď bolí hlava,“ usmíval se muž, který se kromě karate věnuje také letectví. „Pracuji u údržby letadel u vládní letky. Skloubit se sportem se to dá docela dobře, vojáci z povolání mají možnost individuální tělesné přípravy. A navíc mám dobrého velitele,“ pokračoval dobře naladěný Jan Tuček.

V roce 2007 uspěl Jan Tuček na mistrovství Evropy, získal dokonce titul šampiona starého kontinentu. Jaké to je? ptali se ho čtenáři. „Být mistrem světa by bylo lepší,“ odpověděl karatista. A právě na mistrovství světa se chce letos Jan Tuček soustředit. „Nejdříve mě čeká v květnu mistrovství Evropy v Tallinu. To bude taková prověrka na mistrovství světa, které se koná v listopadu v Japonsku v Tokiu,“ přiblížil své letošní plány.

Jan Tuček byl před několika dny v žateckém divadle vyhlášen také nejlepším sportovcem okresu Louny pro rok 2007. Cenu si nemohl osobně převzít, protože plnil pracovní povinnosti. Pohár za něj převzal jeho trenér Rudolf Šianský, kterému asistovaly dvě krásné hostesky. „Mrzí mě to, myslím si, že si to Ruda hodně užíval,“ pokračoval. Na osobu Tučkova trenéra padaly i další dotazy. „Ruda je super, známe se už dlouho,“ zhodnotil svého kouče Jan Tuček.

Mnoho čtenářů Žateckého a lounského deníku zajímalo, zda by Jan Tuček uspěl například v pouliční rvačce. Jeden z účastníků rozhovoru se ptal například na to, zda se karatistovi už někdy hodilo jeho umění i mimo žíněnky. „Hodilo…“ odpověděl stručně Jan Tuček. Připustil zároveň, že při takových rvačkách zatím problémy neměl. „Problémy zatím ne. Byla by to také ostuda, vždyť karate dělám celý život,“ dodal. S vyhazovači se porovnávat nemusí. „S většinou z nich se znám, potkali jsme se většinou v tělocvičně, takže není potřeba se nějak porovnávat. Srovnání už proběhlo,“ pokračoval.

Dalšího čtenáře zajímalo, kde má Jan Tuček slabiny, kam ho udeřit při souboji s ním. „No teď mě bolí malíček ze sobotních závodů, ale rychle se to hojí,“ smál se karatista. Čtenářům také prozradil, že někdy se to při zápase pořádně semele. „Například teď v sobotu, roztrhávat to musel až rozhodčí. Perou se hokejisté, fotbalisté, takže u nás to není jiné,“ dodal Jan Tuček.

Celý on-line rozhovor s Janem Tučkem si můžete přečíst ZDE.