Účastníci závodů Urban Challenge musí zdolat několikakilometrovou trasu a překonat nejméně pětadvacet překážek.

Podobný scénář je čeká i v Žatci, s tím rozdílem, že zde budou navíc čelit netradičním výzvám a nahlédnou do zákulisí vojenské jednotky.

Termální lázně Malé Bielice
Vyzbrojte se před jarní únavou: Regeneraci nabízí termály, jsou 60 km od hranic

„Připraven je překážkový běh ARMY Urban Challenge na 5 km a 10 km a nově i trať dlouhá 15 km. Bez rozdílu pohlaví a věku budou zdolávat přírodní i umělé překážky ve vojenském prostředí, kde část z nich bude tvořena funkční vojenskou technikou. V předvečer hlavního dne závodu se poběží noční běh ARMY Urban Challenge NIGHT, chybět nebude ani běh pro děti, hendikepované a charitativní běh,“ přibližuje Antonín Pospíchal, organizátor akce.

Závod se ve spolupráci s Armádou ČR – konkrétně Agenturou personalistiky Armády ČR a 4. brigádou rychlého nasazení – uskuteční letos vůbec poprvé. Část výtěžku ze vstupného poputuje na charitativní účely a pomůže hendikepovaným dětem.

Momentka je ze zápasu I. B třídy Osek - Kryry. Nováček zahájí mistrovské jaro už v sobotu.
Nováček z Kryr brzy získal respekt. Příprava měla osm testů. A teď už dohrávka

„ARMY Urban Challenge se ve spolupráci s armádou představí v novém pojetí, kdy si závodníci mohou otestovat své fyzické možnosti v podobném zátěžovém režimu, jaký běžně absolvují naši vojáci. Do trati závodu bude zakomponována mimo jiné i překážková dráha NATO, a to bude pro mnohé závodníky zcela nová výzva,“ doplňuje plukovník Jiří Líbal, velitel 4. brigády rychlého nasazení.