V domácí karanténě jsou i další boxeři klubu SKP Sever, kteří trénují v Edenu. Na výsledky testu čeká i bývalý profesionální šampion a v současnosti trenér Lukáš Konečný, který je zároveň majitelem tělocvičny Eden.

Karanténa - InfografikaZdroj: Deník„Byl jsem v kontaktu s pozitivně testovaným na koronavir. Nemám žádné příznaky onemocnění,“ napsal Konečný na svém Facebooku.

Dozvěděl se o tom v sobotu večer a hned v neděli ráno se nechal otestovat. „Nikdo mi nepřikázal karanténu. Ale nejsem žádný blázen a chovám se zodpovědně vůči ostatním. Dokud mi nesdělí výsledky odběru, tak se budu držet mimo lidi. Ale stejně jsem v kontaktu s manželkou a třemi dcerami,“ svěřil se. „Vadí mi, že z vlády nepřijdou jasné instrukce, informace hledáte a stejně nic konkrétního nedohledáte, jen samá neurčitá vyjádření.“

Fabiána Bytyqi  // Galavečer profesionálního boxu BOXING LIVE / Kladno 30. 11. 2019
Bytyqi má utrum. Promotér Konečný musel odložit plánovaný galavečer v Ústí

Z nakažení strach nemá. „Neberu to na lehkou váhu. Ale vůbec se toho nebojím kvůli zdravotní stránce. Bohužel mnohem horší budou ekonomické dopady a to pro nás všechny,“ poznamenal Konečný, který provozuje restaurace a virus tak ovlivňuje i jeho podnikání. „Platím statisíce měsíčně za všelijaké zálohy energií, úvěry, nájmy, zaměstnance a podobně. A to úspory dlouho nezvládnou,“ poznamenal.

Zrušení olympijské kvalifikace

Koronavirus ochromil i rozběhnutou olympijskou kvalifikaci v Londýně. Zástupci Mezinárodního olympijského výboru turnaj předčasně ukončili. „Rozhodnutí přerušit turnaj bylo přijato s ohledem na měnící se situaci na celém světě. Mění se globální cestovní a karanténní opatření. Chceme, aby sportovci z více než 60 zemí mohli upravit plány a vrátit se domů,“ uvedli představitelé MOV.

V Londýně se neúspěšně představilo pět českých boxerů a boxerek. „Na konferenci bylo řečeno, aby všichni co nejdříve odjeli,“ tlumočil prezident České asociace Svatopluk Žáček, který už má vyřízeny všechny dokumenty pro návrat výpravy domů. „V téhle situaci neřešíme sportovní stránku, my máme povinnost, abychom všechny dostali zpátky domů,“ řekl.

Hlídka, která dohlíží na karanténu v Mojžíři
Ústečané se navzájem hlídají. Kontrolují nošení roušek i pohyb v ulicích

Češi by se měli vrátit ve středu. Pak je čeká dvoutýdenní karanténa. Zdravotní trable má Miloš Bartl, který si zlomil zápěstí a po návratu do Česka musí podstoupit operaci. „Má dislokované zápěstí. Původně ho měli operovat přímo v Londýně, ale podle lékařů zákrok není akutní,“ vysvětlil prezident boxerů Žáček.

Grand Prix Ústí v ohrožení

V květnu se v Paříži neuskuteční ani plánovaná světová kvalifikace na olympiádu. Na přelomu března a dubna se nebude konat ani americká kvalifikace v Buenos Aires. Cílem je přitom rozdělit místa pro Tokio nejpozději do konce června.

„Zatím nevíme, co bude dál. Možná se posunou kvalifikace o měsíc dozadu,“ přemítá Žáček. V ohrožení je tak i tradiční ústecká Grand Prix. „Měla by být v červnu, ale pokud by se posunuly kvalifikace, tak nemá cenu ji pořádat,“ dodal Žáček.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník