Letošní ročník Chance Tour 3x3 bude tak trochu kvapíkem, protože kvůli koronavirové pandemii byly úvodní turnaje zrušeny. Poté se dlouho nevědělo, jestli se vůbec bude hrát. Nakonec vše dobře dopadlo a tak se odehraje kompletní série devíti turnajů během šesti týdnů. Všechno odstartovalo v sobotu 13. června na výstavišti Floria v Kroměříži a již tuto sobotu se ve sportovní hale v Lounech hrají čtvrtý turnaj.

„Letos budeme mít jíž klasicky 16 týmů (4 skupiny po 4) a hrát budeme na 3 kurtech. V Lounech se letos představí jako ´nej´ tým reprezentační výběr ČR (Humpolec Bernard), který bude ve stejném složení bojovat v květnu 2021 v Grazu na kvalifikaci o OH v Tokiu. Dále pak do Loun přijede Slovenská, Německá a Chorvatská reprezentace a doplní je týmy z celé ČR. Z lounských basketbalistů v turnaji nikdo nestartuje. Turnaj začíná v 12.30 a finále je v plánu na 16.45,“ zve na turnaj Martin Jakeš, který úspěšně reprezentoval Českou republiku a je spolupořadatelm turnaje.

Tour se z Loun přesouvá do Poděbrad, Plzně, Brna a na závěr Prahy. V Praze se 25. července odehraje klasický turnaj a následující den je pak dnem finálovým.

Jaroslav Tošner