Mezi nejúspěšnější plavce patřili Lenka Bešíková, Jakub Dvořák, Kristián Balon, Filip Mach, Jan Lím, Kristýna Dvořáková, Johana Rábová a Jakub Kroulík. Tito plavci se prosadili do první desítky. Lenka Bešíková spolu s Jakubem Dvořákem dosáhli dokonce na stupně nejvyšší.

Bešíková ovládla v kategorii open disciplíny 100 metrů volným způsobem a 100 metrů znak. Porazila i starší soupeřky a stala se vítězkou Velké ceny. Vítězství přidala také ve strhujícím finále na 50 metrů volným způsobem, kde skvělým finišem v čase 0:26,84 získala zlato před závodnicí z Plzně.

Druhou hvězdou byl Jakub Dvořák, který po návratu do plaveckých soutěží ukazuje skvělou formu. Dvakrát získal stříbro na 100 a 200 metrů prsa v kategorii open. V prsařském finále na 50 metrů byl Dvořák dokonce pět setin od zisku zlaté medaile, když prohrál v dohmatu. Celkově byl druhý.

Ve finále na 50 metrů prsa mu skvěle sekundoval také Filip Mach, který doplaval na slušném pátém místě. Ve finále na 50 metrů prsa chyběl další žatecký favorit Kristián Balon, který postoupil z třetího místa, ale kvůli zdravotním problémům do finále nenastoupil.