Atleti z širokého okolí si dali o víkendu dostaveníčko v žateckém parku.

Tamní atleti tam totiž připravili již třetí obnovený ročník dříve velmi oblíbené Velké Žatecké.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem osmašedesát běžců, na které čekala výborně připravená trať, pěkné počasí i hodnotné ceny. V kvalitně obsazeném startovním poli se v šestnácti kategoriích neztratili ani domácí, žatečtí atleti.

Hned mezi elévy zaujala Lenka Bešíková, nejmladší účastnice Velké Žatecké (ročník nar. 2004), která mezi staršími děvčaty doběhla druhá. Doslova heroický výkon podal hned v následující kategorii, předžácích, Vladimír Berka. Na pětisetmetrové trati chtěl tento žatecký sprinter, který bojoval nejen se soupeři, ale také s nachlazením, moc vyhrát a hned na začátku si vytvořil obrovský náskok. Přibližně dvě stě metrů před cílem ho ale přemohly žaludeční obtíže, musel zastavit, téměř zkolaboval a několik běžců do předběhlo. Srdce závodníka ale zvítězilo, Vladimír Berka posbíral všechny síly a dokázal ještě jednou všechny své soupeře předběhnout a zaslouženě tak vyhrát!

„Podal výborný výkon, moc si jeho vítězství považuji,“ reagoval na jeho výkon Jan Bajbora, trenér žateckých atletů a zároveň hlavní pořadatel závodů.

Dalšího vítězství se Žatečtí dočkali v mladších žácích. Tomáš Oppel dokázal 1 350 metrů dlouhou trať zaběhnout v rekordním čase – 5:15. Vítězstvím potěšil také Stanislav Kaderka ve starších žácích a Dominik Binder v dorostencích, druhou pozici vybojovala Zuzka Charvátová (starší žákyně). Mezi dospělými vybojovala žatecká Petra Komorášová čtvrtou pozici, zaměstnaný Jan Bajbora byl mezi muži mílaři těsně druhý.