„To nejtěžší máme už za sebou, tohle bude spíš takové zpestření konce sezóny,“ předesílá budoucí hlavní trenérka VKO Hana Koželuhová.

Konkrétně jde o mistrovství republiky na krátkou trať a mistrovství republiky družstev. „Krátká trať je jen 500 metrů. Normálně se jezdí na jeden a půl kilometru,“ vysvětluje H. Koželuhová. Podobné závody se podle ní ve světě nejezdí, jde tedy o jakousi českou raritu. Divácky je ale velmi oblíbená. „Lidé totiž vidí celou dráhu a souboje lodí, ne jen nějaké tečky kilometr daleko,“ ví trenérka.

Krátké trati si vyzkouší všechny kategorie veslařů od dorostu až do veteránů. Z lounského klubu se zúčastní dva tamní nejlepší dorostenci, Petr Koleňák a Filip Černý. Klub do nich vkládá velké naděje. I proto, že mají velkou šanci se dostat do Sportovního centra mládeže a tím i do širší republikové reprezentace. Kromě jmenovaných dvou mladíků, kteří spolu pojedou na dvojskifu, na krátkou trať vyjede i Vladislav Mikloš na singlu.

Mistrovství ČR družstev se pojede rovněž v Račicích, a to 29. a 30. září. Na tento závod se oproti tomu předchozímu museli veslaři kvalifikovat prostřednictvím bodovaných závodů. Na klání se připravují mladší žákyně VKO, které v celkovém hodnocení skončily čtvrté. Na jednomístných skifech budou Louny reprezentovat B. Pospíšilová a Tereza Martinovská, do dvojskifů usednou dvojice Kristýna Lomozová - Michala Pekárková a Andrea Holubová - Bára Pospíšilová.

Na trať vyrazí i čtyřka s kormidelníkem ve složení Lomozová, Martinovská, Pekárková a Holubová. „U kormidla budu já,“ dodává trenérka Hana Koželuhová.