Mistrovství republiky veslařů se v minulých dnech zúčastnili také veslaři z Loun. Na kanál do Račic odjeli dorostenci a žáci.

Čtyřka s kormidelnicí byla nejlepší

Závody byly pořádány pro veslaře ve věku 11 až 15 let. Nejlepšího umístění z lounských nadějí dosáhla dívčí čtyřka s kormidelnicí. Žačky ve složení Kristýna Lomozová, Michaela Pekárková, Tereza Martinovská, Andrea Holubová a kormidelnice Nikol Richterová obsadily nakonec pěkné čtvrté místo. Celý závod však statečně bojovaly o bronzovou příčku, bohužel v závěru závodu měly méně sil než soupeřky z Olomouce a těsně před cílem podlehly jejich náporu. Další výborné umístění vybojovala pro lounský veslařský klub Barbora Pospíšilová. Dívka, která se veslování věnuje teprve tři měsíce, vybojovala v kategorii žaček páté místo. Osmé místo si po boji v rozjížďkách a semifinále vybojoval v žákovské kategorii Filip Šlegr.

Někteří veslaři se zúčastnili dvou závodů

Dva závody absolvovali Petr Koleňák a Filip Černý. V prvním závodě skončili na sedmém místě, ve druhém si trochu pohoršili a skončili devátí. Po úspěšných závodech se lounští sportovci opět připravují doma.