Výrazným úspěchem skončil hned první letošní start lounských veslařů. Žačky, Tereza Martinovská a Michaela Pekárková, ovládly startovní pole Roudnického trojboje. Roudnický trojboj byl určen výhradně pro žákovské kategorie, proto na něj z Loun odjela pouze dvě děvčata.

Závodilo se ve třech disciplínách, nejprve sto metrů plavání v hale, poté 1 500 metrů na veslařském trenažeru a na závěr dva kilometry a čtyři sta metrů dlouhý běh. „Lounský oddíl se zúčastnil ve skromném počtu, na závody jsme poslali pouze dvě závodnice,“ informovala Hana Koželuhová z Veslařského klubu Ohře Louny. Obě lounské naděje ale zazářily, opanovaly svou kategorii a soupeřkám nedaly šanci rozbít lounský dvojblok na stupních vítězů.

Děvčatům se dařilo ve všech disciplínách

„V plavání i běhu měla nejlepší čas Tereza Martinovská, která celý trojboj nakonec vyhrála. Míša Pekárková byla druhá v plavání, v běhu i na trenažeru a vybojovala si tak konečné druhé místo,“ pokračovala trenérka. Dobré umístění je příslibem do dalších startů, těch mají lounští veslaři naplánováno hodně.

„Je to pro nás hodně slibný start do nového roku, snad se nám podobně jako v úvodním závodě bude dařit i na dalších závodech,“ pokračovala Hana Koželuhová. Tento víkend čekají lounské veslaře další náročné závody, pojede se totiž čtvrté kolo poháru na veslařských trenažerech. Louny tam bude reprezentovat dorostenec Filip Černý a junior Petr Koleňák.

Na přelomu ledna a února čeká na sportovce z Veslařského klubu Ohře Louny další hodně důležitá prověrka, tentokrát fyzických sil. Pojedou totiž na soustředění. Kondici budou nabírat v Krušných horách. „Od třicátého ledna do druhého února budeme jezdit v Krušných horách v okolí Moldavy,“ dodala pro Deník Hana Koželuhová.