Poslední červnovou neděli vybojovaly starší žákyně Veslařského klubu Ohře Louny v Račicích na mistrovství republiky dvě medaile. V párové čtyřce dojely na třetím místě a na nepárové čtyřce na druhém místě. Obě lodě veslují pod trenérským vedením Markéty Loulové, která také obě lodě kormidluje. Za veslem seděly Bára Jandová, Hana Lávičková, Petra Pospíšilová a Míša Komůrková.

Kapitán Veslařského klubu Ohře Louny Pavel Bláha zhodnotil i výkony dalších lounských veslařů a veslařek: „Dorostenecká skupina si vedla také výborně. Ivana Kašková s Bárou Trávníčkovou vyhrály na dvojce bez kormidelníka malé finále a celkově tak obsadily sedmé místo. Ve společenství s Třeboní závodily ještě na nepárové čtyřce bez kormidelníka a společně s další lounskou veslařkou Sabinou Jánskou i na osmě. Na čtyřce skončily na nepopulárním čtvrtém místě a na osmě na místě pátém."

Také dorostenci se neztratili. „Čtvrté místo obsadila nepárová čtyřka s kormidelníkem dorostenců Petr Bláha, Honza Leško, Martin Lacina a David Neumann. V dalších nedělních závodech dorostenci vyveslovali ještě 8. místo na párové čtyřce a sedmé místo na dvojce bez kormidelníka," dodal Bláha.

Pavel Bláha
Pavel Janda