Na závěr pátečního programu deklasovala 31letá bývalá světová jednička na centrálním dvorci za pouhých 61 minut o pět let starší bývalou pátou hráčku žebříčku Saru Erraniovou. Zkušenou Italku, která do té doby neztratila na akci ani set, doslova rozstřílela poměrem 6:2 a 6:0.

Plíšková má formu, už v osmifinále ztratila pouhé tři gamy.

Krutý debakl schytal druhý celek okresního přeboru Černčice (v bílém) od rezervy Dobroměřic, čtyřmi brankami se blýskl Jakub Čimpera, který o přestávce střídal kanonýra Bránického.
ANKETA: Nejoblíbenější fotbalový klub okresu Louny je FK Kozly

Prvního brejku se Plíšková zmocnila proti italské soupeřce už ve třetím gemu. Erraniová v něm promarnila na podání vedení 40:15. Druhý úspěch na returnu zaznamenala rodačka z Loun za stavu 4:2. Následně sadu bez problémů doservírovala.

Druhé dějství bylo ještě jednoznačnější. Češka do něj vstoupila osmi vyhranými výměnami v řadě. Plíšková pálila ze všech možných pozic a dokonale využila ve svůj prospěch rychlých halových podmínek.

Zdroj: www.youtube.com

Příští soupeřkou Plíškové bude britská kvalifikantka Harriet Dartová (103.), kterou dosud v obou vzájemných zápasech porazila. Střetnutí se uskuteční krátce po skončení prvního sobotního semifinále, které od 14 hodin obstarají v rámci domácího derby Rumunky Ana Bogdanová a Jaqueline Cristianová.