Infoblok

Čeští nohejbalisté si na víkendovém světovém šampionátu v Brandýse nad Labem vysmečovali zlato. A zlatý je i žatecký Ondřej Vít.

Ondřej Vít, zkušený reprezentant, opora Žatce a mistr republiky ve dvojicích i v singlu, se v Brandýse nad Labem prezentoval hlavně ve své parádní disciplíně v singlu. Ukázal se ale také ve trojce, například si zahrál v semifinále proti Maďarsku.

V základní skupině Češi přehráli 3:0 Německo, Tunis i Švýcarsko. Proti Francii pak ztratili jediný bod, prohrál právě Ondřej Vít s výborně hrajícím francouzským singlistou, naši reprezentanti přesto jasně zvítězili 3:1.

Infoblok

V semifinále Česká republika převálcovala Maďarsko 3:0 (6:0 na sety) a ve finále narazila na tradičního rivala, reprezentaci Slovenska.

Finále se bohužel obešlo bez žateckého hráče. Do singlu vyslal trenér Hrona, který porazil 2:0 Kilíka. Kop s Rosenberkem a střídající Plachý přehráli slovenskou dvojici 2:1 a Češi byli blízko zlata. Ve trojicích pak Kop, Pelikán a nahrávač Topinka byli v dramatických koncovkách setů úspěšní, zvítězili 2:0 a česká reprezentace tak mohla slavit zlato. 

Ondřej Vít přidá zlatou medaili z MS do své bohaté sbírky z vrcholných světových i republikových akcí.