Před letošní sezonou bylo družstvo volejbalových žákyň Severu Žatec složeno ze dvou tréninkových skupin, loňských žákyň a přípravky.

Tomu odpovídaly výsledky v první polovině sezony, která byla zaměřena hlavně na stmelení kolektivu a srovnání herního hendikepu jednotlivých hráček.

Po zlepšených výkonech v jarní časti soutěží děvčata vybojovala 5. místo v krajském přeboru starších žákyň a minivolejbale mladších žákyň. Bronzovou medaili dívky vybojovaly v šestkovém volejbale mladších žákyň.

Nováčky jsme byli v poháru nadějí, kde jsme měli možnost utkávat se s elitními celky ČR jako jsou Lok. Plzeň nebo Olymp Praha, s nimiž děvčata sehrála několik vyrovnaných a velmi kvalitních utkání. V této soutěži jsme odehráli 56 utkání a nakonec obsadili celkové 6. místo.

V jednotlivých kategoriích družstva svými výkony táhly zejména : K . Želinská, D. Piglová, M. Nosková, E Kundratová, I. Šebková a J. Břízová. Vzhledem k množství a kvalitě odehraných utkání, jejichž počet u některých děvčat přesáhl číslo 90, a díky silnému a stabilnímu kádru, se dívky i trenéři velmi těší na další sezony v „severáckém“ dresu.

Jaroslav Vrbata, trenér žákyň