Po několika letech se do Žatce vrátil ligový volejbal zásluhou juniorů VK Sever Žatec, kteří začali svoji ligovou soutěž v sobotu 4. října na domácí palubovce dvojutkáním proti VK Rakovník.

V prvním utkání předvedli velmi dobrý výkon v základní sestavě Krpálek, Kudláček, Čekyl, Roháč, Myška J. Myška M. (střídali Urlich, Brázdil, Stejskal) a soupeře porazili jednoznačně 3:0 (16,19,18).

V druhém utkání již tak jednoznačně na palubovce nevládli, ale přesto zvítězili 3:1 (10, -21, 17, 22) a připsali si první 4 body.

Po postupu do 1. ligy KP také starší žákyně Severu Žatec zopakovaly o víkendu výborné výkony z předchozí kvalifikace. V týmu nikdo příliš nevyčníval, a všechny dívky předváděly velmi dobrý volejbal.

Po úvodní těsné prohře se spartakem Děčín A 1:2 (ale jen o pouhé 3 míče), nedaly žatecké dívky dalším soupeřkám šanci a porazily VK Šanov i VK Ervěnice A hladce 2:0, skončily na 2. místě a udržely se v elitní skupině. Tím i v boji o medaile a postup do přeboru republiky, kam se kvalifikují 2 nejlepší týmy ze všech krajských soutěží.

Sestava st. žákyň: Piglová, Šebková, Kundratová, Želinská, Weissová, Pernerová, Zlatinská, Břízová, Hanušová a Lučanová

(man)