Volejbalistkám VK Sever Žatec se na začátku letošního roku náramně daří. První víkend v lednu vítězně hrály mladší žákyně, starší žákyně a kadetky.

Mladší žačky vyhrály turnaj krajského přeboru, kde děvčata opět nezaváhala a neprohrála ani set. V soutěži jsou tak zatím naprosto suverénní. Starší žákyně nastoupily v domácím prostředí do turnaje starších žaček a neztratily také ani set. Navíc ve starších žačkách nastupují žatecké mladší žákyně jako béčko, které v turnaji prohrály pouze se žateckým áčkem. Svojí soutěž tak vedou starší žákyně bez jediné porážky.

Kadetky sehrály dvojzápas s VK Jirkov, kde zvítězily 3:0 a 3:1. Dokončily tak základní část soutěže na prvním místě s osmi body náskoku na druhý Chomutov a 26 body na třetí Litvínov.

Bez porážky i juniorky

Z ostatních kategorií jsou juniorky také bez porážky a opanují první místo tabulky.

Poslední kategorií jsou žatecké nejmladší žákyně, děvčata 4. a 5. tříd, která nastupují v modifikovaných verzích hry. Ve čtyřkovém a trojkovém minivolejbale. Pro většinu děvčat je to první rok, co nastupují do krajských soutěží. Přesto podávají výborné výsledky. V tabulkách se drží překvapivě vysoko a jsou tak příslibem jít ve šlépějích svých starších spoluhráček.

Volejbalistky tak teď zažívají výsledkově nejlepší období za poslední léta, a to napříč všemi kategoriemi. Aktuální výkonnost děvčat je výsledkem několikaleté práce všech děvčat a činovníků oddílu, ale také spoluprací se základními školami a s finanční podporou zejména Města Žatec, Ústeckého kraje a našich sponzorů. Tímto bychom chtěli všem jmenovaným poděkovat.

Aleš Dvořák