V sobotu 21. července se v Lounech na městském koupališti konala soutěž siláků pod názvem Lounská mrtvola. Šlo o 1. ročník soutěže v mrtvém tahu. Celkem soutěžilo 18 závodníků, kteří přijeli dokonce až z Moravy. Deštivé počasí klání ale příliš nepřálo.

Soutěží se zúčastnili kromě domácích lounských siláků také závodníci ze Žatce. Ze žateckých siláku z klubu Norma Žatec se předvedli Jaromír Šruc, Jan Marsch a nováčci Petr Vaculka a Jiří Šmejkal. Jiří Šmejkal, pro kterého to byla první soutěž, se hned předvedl mezi ostřílenými borci. S tělesnou váhou 69 kg a výkonem 110 kg obsadil 4. místo ve své kategorii juniorů.

Petr Vaculka, který navážil 86 kg a pro kterého byla Lounská mrtvola také první soutěží, uzvedl 185 kg a obsadil 5. místo ve své kategorii RAW.

Jaromír Šruc, který je v plné přípravě na mistrovství světa v silovém trojboji, navážil 101 kg a s výkonem 280 kg se stal vítězem v kategorii EQUIP.

Jan Marsch, který je vždy nejtěžší žatecký silák, navážil tělesnou váhu 120 kg uzvedl činku o váze 305 kg a také se stal vítězem v kategorii RAW.

Další cíl žateckých siláků je snažit se dosáhnout maximálních výsledků na soutěži „Řepský silák" v Praze a absolutním vyvrcholení je mistrovství světa v silovém trojboji, které se bude konat v Německu v září.

Z lounských závodníků skončila na 3. místě mezi ženami Kateřina Krebsová a druhý mezi juniory se umístil František Pařízek. Lounský Václav Mareš skončil druhý mezi muži v kategorii M1 před třetím Václavem Krebsem startující za tým Panasonic Žatec.

VÝSLEDKY:

Ženy:
1. Petra Stehlíková (Metalpower Praha)
2. Martina Daher (Power Břeclav)
3. Kateřina Krebsová (Louny)
4. Eva Vyhlídalová (Metalpower Přerov) 

Junioři:
1. Jiří Tkadlčík (Metalpower Přerov)
2. František Pařízek (Louny)
3. Jakub Holomíček (Trutnov)
4. Jiří Šmejkal (Norma Žatec)

Muži EQUIP
1. Jaromír Šruc (Norma Žatec)
2. Jan Sedláček (Power Bull Náchod)

Muži RAW 
1. Jan Marsch (Norma Žatec) 
2. Zdeněk Tuháček (TJ Kralupy n.V. ) 
3. Richard Petřivalský (Postoloprty)
4. Jiří Matej (Metalpower Přerov) 
5. Petr Vaculka (Norma Žatec)

Muži M1
1. František Vincourek (Metalpower Vyškov)
2. Václav Mareš ( Louny)
3. Václav Krebs (Panasonic Žatec)

Petr Kinšt,
Jaromír Šruc