Dvě zranění orámovala letošní sezonu triatlonisty Jana Wainera. První na začátku sezony mu znemožnilo lépe se umístit na mistrovství Evropy, druhé předčasně ukončilo jeho letošní sezonu. Mezitím však stihl posbírat i několik úspěchů. Sezonu už letos Jan Wainer ukončil, začal s přípravou na příští rok. „Letos to bylo jako na houpačce. Teď už odpočívám, protože jsem se na začátku září při dlouhém triatlonu v Rakousku při pádu z kola zranil. Pomalu se začínám připravovat na další rok,“ sdělil Deníku závodník z Loun.

První vrchol byl pro Jana Wainera na mistrovství Evropy. To ale nedopadlo podle jeho představ a začátek sezony tak nezačal dobře. „Závod jsem měl rozjetý dobře, vypadalo to na první desítku. Při běhu jsem si ale udělal výron v kotníku a běžel s ním třináct kilometrů Na lepší než 28. místo to nestačilo,“ byl z úvodu roku mírně rozladěný Wainer.

Po odpočinku přišla i dobrá umístění. Wainer nejprve zvítězil na mistrovství republiky v dlouhém duatlonu, při kterém musel zdolat 20 km běhu, 100 kilometrů na kole a na závěr opět běh, tentokrát 10 km. Vítězství slavil lounský závodník také v Belgii, vyhrál tamní mezinárodní mistrovství v dlouhém triatlonu. Úspěšné bylo i Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu v Karlových Varech. „Tam jsem skončil sedmý, za dobré považuji také druhé místo v Tri–expert cupu, dlouhodobé soutěži, která je obdobou Českého poháru,“ řekl Wainer.

Příští rok se chce Jan Wainer soustředit na mistrovství Evropy a světa v dlouhém triatlonu. „Bohužel jsem letos nezaběhl takové výsledky, díky kterým bych měl účast jistou, takže ještě budu muset absolvovat kvalifikaci na oba závody,“ ví závodník, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách ankety o nejlepšího sportovce okresu Louny, kterou pořádá náš deník. Příprava na další sezonu již začala, první závod bude na Korsice. „Tam bych chtěl příští sezonu dvacátého dubna začít. Letos se mi tam dařilo, byl jsem šestý,“ dodal Jan Wainer.