Největší tenisový svátek startuje. Na wimbledonské trávě se od dnešního dne, pondělí 23. června, o úspěch bude prát i čtrnáct Čechů, včetně dvou dívek, které se narodily v Lounech. Karolína Plíšková narazí na Italku Knappovou, její sestra Kristýna dostala divokou kartu a potká Švedovovou z Kazachstánu.

Výraznější stopu dosud na grandslamech zanechala Karolína. Na jednom ze čtyř největších turnajů startuje dvaadvacetiletá tenistka poosmé, třikrát se podívala do druhého kola. Padesátá hráčka světa se poprvé představila ve Wimbledonu v roce 2010, letos tam bude startovat už po čtvrté. Největšího úspěchu na travnatém povrchu dosáhla právě loni, kdy nakoukla i do druhého kola prestižního turnaje.

Karolína Plíšková, vítězka turnaje WTA v Malajsii, měla letos na jaře dobrou formu, proklouzla do druhého kola Roland Garros a v Norimberku byla ve finále. V prvním kole Wimbledonu narazí na Italku Knappovou. Uvidíme, zda si formu přivezla i do Anglie.

To její sestra, stá hráčka světa, zatím na okruhu WTA tolik neprorazila, na grandslamech je nováčkem. V roce 2010 ale Wimbledon, i když ten juniorský, vyhrála. Letos vyhrála Kristýna Plíšková jeden z turnajů nižší série ITF. Kristýna Plíšková bude hrát na úvod slavného Wimbledonu proti Švedovové z Kazachstánu.