Dařilo se i dalším plavcům z Žatce, pro většinu z nich se jednalo o kvalifikační závody na republikový šampionát.

Bešíková vyhrála čtyři závody (100 a 200 metrů znak, 50 a 100 metrů volným způsobem), jednou byla stříbrná (100 metrů znak). Těšil ji také skalp velké soupeřky z Litvínova na trati 100 metrů volným způsobem. Časem 58:74 se ve své kategorii vyšvihla na čelo republikových tabulek!

Balon touží po medaili z prosincového MČR v Plzni, kde už bude soupeřit mezi dorostenci. V chomutovském bazénu ukázal, že formu má načasovanou velmi dobře. Třikrát byl v nových osobních rekordech s přehledem zlatý (100 a 200 metrů prsa, 200 metrů polohový závod), jednou stříbrný a jednou bronzový.

Ve velmi dobrém světle se ukázali také lepšící se Agáta Povová (dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová) a Jakub Kroulík (stříbro). Oba se nominovali na MČR do Mladé Boleslavi.

Stranou nezůstaly ani výkony dorostenky Lucie Límové, která brala tři tituly přebornice kraje za triumfy na tratích 100 a 200 metrů znak, 100 metrů volným způsobem. Na všech zlatých medailích je navíc odlesk osobního rekordu. Ten se povedlo vylepšit rovněž Janu Procházkovi, i on pojede do Plzně na MČR dorostu a dospělých. Mezi mladšími plavci trenéry potěšili Johanka Rábová (stříbro a bronz), Jan Lím (tři stříbra), Michal Provazník (dvě bronzy) a Radana Halvátová (bronz). Velkou smůlu měla Simona Halvátová, kterou jen 15 setin dělilo na trati 400 metrů volným způsobem od bronzu.

Ondřej Holl