Stříbrné stupně na piedestalu si v nové sezoně vyzkoušela kadetka Lucie Záleská již počtvrté. O víkendu byla totiž druhá v sobotním kriteriu na plzeňské Lopatárně a v neděli rovněž druhá v závodě Českého poháru ve Starém Plzenci, když oba závody různými způsoby vyhrála její největší domácí konkurentka v této kategorie Dáša Labáková z Dukly Praha.

„V prvním případě to byla chyba nejen Lucky, ale všech zbývajících závodnic, když si nechaly ujet Dášu. Tak dlouho vyčkávaly se stíháním, že je dojela o kolo a snadno sbírala body v kriteriu na prvenství,“ kritizoval sobotní závod vedoucí týmu Lucas Frames Blšany Pavel Záleský. „Bylo ale dobře, že vyhrála několik prémiových spurtů.“

V Plzenci to bylo jinak

Nedělní pohárový závod v Plzenci měl zcela odlišný průběh. Obě největší favoritky odjely pelotonu a rozdaly si to až v cílové rovince. „Labáková byla před finišem chytřejší, nechala se vyvézt a vyhrála. Přesto jsem s výkonem našich závodnic spokojený,“ řekl o výsledcích své dcery i juniorky Kateřiny Špidlenové Pavel Záleský.

Blšanská juniorka Špidlenová dohání roční výpadek po loňské absenci na kole. V sobotu se ji nedařilo, v neděli si však připsala body za 5. místo v závodě, kde juniorky měly společný start s ženami. Od zítřka do neděle pojedou cyklistky v závodech Českého poháru na dráze na krytém oválu v Praze Motole.