Na více než dvacet otázek odpověděla včera v redakci Lucie Záleská v online rozhovoru se čtenáři Žateckého a lounského deníku. Úspěšná juniorská reprezentantka v cyklistice přiblížila své cíle, prozradila nejbližší plány, ale také trochu poodhalila své soukromí.

První a třetí juniorka z dráhového cyklistického šampionátu, který se loni konal v Polsku, ale také pátá z mistrovství Evropy v časovce v Itálii a Nejúspěšnější sportovkyně okresu Louny roku 2008 v kategorii juniorů, Lucie Záleská, přišla v doprovodu svého otce Pavla a hned co usedla k počítači, probírala se množstvím otázek, které na její adresu přišly.

„Nesnáším kliky, naopak nejraději mám přítahy,“ prozradila hned v úvodu, jaké cviky jsou její nej v posilovně.

Čtenáři se také ptali na velikost tréninkové zátěže mladičké sportovkyně. Na kole nebo kolečkových bruslích ji každý den mohou vidět lidé v okolí Blšan, kde bydlí. „Kolik kilometrů najezdím? To je těžké říci, podle toho, co máme v plánu. Včera to bylo například šedesát, dnes pojedu sedmdesát,“ pokračovala Záleská a zároveň dodala, že aby mohla být konkurenceschopná, musí používat tři druhy kol. Na každou disciplínu jedno. „Mám silniční, časovkářské a dráhové.“

Lucie Záleská také prozradila, že i o prázdninách, které teď má, jezdí na kole každý den. „Už jsem měla dvě soustředění na horách, 2. března jedu na poslední, tentokrát za teplem,“ sdělila na dotaz čtenářů.

„Letos jsem dostala pozvání na Floridu. Nebude to ale žádná dovolená, ale tvrdý trénink. Denně budeme najíždět asi sto až sto šedesát kilometrů,“ doplnila cyklistka.

Mladá dívka se nevyhýbala ani zvídavým otázkám. „Máš přítele?“ zněla jedna z nich. „Mám, bývalého sportovce,“ odpověděla pohotově a hned odrazila i dalšího nápadníka, který se ptal, zda přítele nechce vyměnit. „Ne, ne, ale díky za nabídku,“ zasmála se.

Další účastníky online rozhovoru zajímalo, jak je to s jídelníčkem špičkové sportovkyně. „Taťka vždycky říká, že když si dávám při tréninku do těla, mám jíst všechno. Nejím sice knedlíky se zelím a vepřovým, ale když mám na něco chuť, tak si to v rozumné míře dám. Nejraději mám svíčkovou,“ řekla.

První větší závody absolvuje cyklistka z Blšan v Praze na dráze začátkem dubna. Tazatele zajímalo, kdy ji uvidí v okrese Louny. „Pojedu ve Výškově druhého května, máme tam jeden z pohárových závodů,“ pozvala své příznivce.

Poslední otázka pak byla téměř symbolická. Čtenáři se juniorky, jejímž vzorem je několikanásobná mistryně světa, německá cyklistka Hanka Kupfernagel, zeptali, jaké že jsou její cíle. „Mistrovství světa a olympiáda. Letos je mistrovství světa v Moskvě v srpnu, uvidíme,“ dodala.

Kompletní text rozhovoru najdete ZDE.