V sobotu se hrál v Žatci Memoriál Moniky Šubrtové v národní házené. V tělocvičně zemědělské školy se hrál 24. ročník za účasti osmi týmů z celé ČR.

Vítězem skupiny „A" se stala děvčata z Tymákova, která obhajovala loňské prvenství. Na druhém místě skončilo družstvo z Drakenu Brna před děvčaty z Litvínova a Chomutova.
Ve skupině „B" zvítězil zaslouženě Most před Sokolem Kyšice, Bakovem nad Jizerou a Žatcem.

Hráčky prohrály i zápas o 7. místo

Žatecká děvčata v kombinovaném složení starších žaček a dorostenek ve skupině prohrála s Mostem v poměru 4:8, s Kyšicemi 2:6 a nakonec ve vyrovnaném zápasu s Bakovem n. J. vybojovala bod za remízu 3:3.
Poslední místo ve skupině znamenalo boj o 7. příčku, ale ani v tomto zápasu se jim vyhrát nepodařilo a prohrála s Chomutovem 5:7.
Tým se umístil na posledním osmém místě, když branky vsítily Karolína Bendová 4, Nikola Dyrynková 1 a Karolína Sovová 9.

Vítězem je Tymákov

Vítězem turnaje se stal po zásluze TJ Sokol Tymákov před Mostem, Brnem a Kyšicemi.

Jako každoročně byly díky podpoře mnoha sponzorů vyhodnoceny též nejlepší hráčky na jednotlivých postech.

Brankářka Hubená třetí nejlepší

Staly se jimi Babora Šmídovcová z Tymákova mezi brankářkami (žatecká Jiřina Hubená byla vyhodnocena jako třetí nejlepší), mezi obránkyněmi pak Tereza Svobodová z Mostu, nejlepší útočnicí se stala Tereza Nitschová z Bakova n.J. a nejlepší střelkyní Pavla Šmídlová z Tymákova, která nastřílela 31 branku. Tato hráčka byla vyhlášena též jako neplatnější hráčka celého turnaje.

Oddíl národní házené TJ Šroubárna Žatec děkuje touto cestou ještě jednou všem sponzorům, ale také rodině Šubrtových za významnou pomoc při uskutečnění tohoto ročníku.

Josef Popelka