Na dvě poloviny lze rozdělit podzim žateckých fotbalistů. Katastrofální a skvělou. V té první získali v divizi jen dva body a vláli na chvostu, ve druhé ale šestkrát vyhráli a nastoupili do výtahu směr střed tabulky. Přes zimu se chystají na turnaj, tentokrát ale ne do Souše, ale do Postoloprt. „Začátek vypadal hodně špatně," ohodnotil prvních několik utkání hodně pozměněného týmu Žatce v úvodu sezony Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

A to ještě jeho hodnocení bylo hodně mírné. Fanoušci používali jiné, výstižnější – katastrofa.

Žatec vstoupil do podzimu domácí prohrou s Vyšehradem 0:6, poté prohrál v Louňovicích 0:5. Pak sice doma poprvé bodoval, když remizoval s Novým Borem 1:1, následně ale přišly tři další porážky s Litolí, Štětím a Kladnem. Po šesti kolech měl Slavoj jeden jediný bod, v sedmém sice znovu remizoval, ale i dva body ho odsuzovaly na poslední místo divizní tabulky.

„Hodně nás v úvodu trápila nezkušenost v rozhodujících chvílích. Hodně jsme obměnili kádr, příležitost dostali naši mladí hráči, ale chvilku jim trvalo, než se s divizí sžili. Vždyť pro některé to byl skok o dvě soutěže výš," vidí jednu z příčin počátečního tápání Slavoje Maňák.
„Také jsme v prvních dvou zápasech hráli s týmy, které teď vedou tabulku. Navíc někteří zkušení hráči, se kterými jsme počítali, nehráli. Klasna v Žatci ukončil činnost, Bednář byl zraněný celé září, Vlk celý podzim. Postupně se ale tým dával dohromady a nakonec se to naštěstí otočilo," dostal se v hodnocení Maňák ke chvílím v podzimní sezoně, které naopak fanoušky hodně potěšily.

V osmém kole Slavoj vyhrál nad Souší 2:1, pak porazil Brozany 3:1, Neratovice 2:0, Chomutov 4:1 a Lovosice 2:1. Pět výher v řadě posunulo Žatec do klidného středu tabulky. Do konce podzimu pak Slavoj vyhrál ještě jednou a zakončil podzim s bilancí šesti výher, dvou remíz a sedmi proher na osmé příčce.

Dvacet bodů po podzimu

„Dvacet bodů po podzimu po špatném začátku nikdo nečekal. Takže jsme spokojení. Chytili jsme se proti Souši, pak přišla příjemná šňůra, bojovali jsme výborně, získali zkušenosti, nakonec se tým stmelil a chytil," neskrývají na Slavoji radost. Na jaře bude chtít Žatec určitě navázat na druhou polovinu soutěže, cílem je udržení současných pozic. „Budeme se pro jaro snažit získat brankáře, a také máme vyhlédnutá dvě jména z okolí," uvedl Maňák.

Příprava se pod vedením trenéra Karla Šidlofa, který bude v zimním období koučovat Slavoj poprvé, změní. „Nepojedeme tentokrát do Souše, kde jsme řadu let pořád hráli se stejnými soupeři. Rozhodli jsme se pro změnu. Spojený A a B tým se zúčastní turnaje v Postoloprtech," oznámil Maňák. „Navíc budeme hrát několik přátelských utkání, například v Krupce a Litvínově. Na soustředění pojedeme do Vilémova," dodal žatecký sekretář.

První duely sehraje Žatec na jaře proti velmi silným týmům, začne na Vyšehradě a doma přivítá Louňovice.