Překvapivé dva body za vítězství se podařilo vybojovat v I. lize národní házené ženám Žatce. Bez Bilohuščinové a navíc proti týmu, který léta hraje ve špičce tabulky, měly hráčky Šroubárny i pořádný kus štěstí.

Statistika Tymákova z posledních let dávala tušit, že získat body bude pro ženy Žatce hodně obtížné. Čtyři roky po sobě byl Tymákov v první čtyřce, v roce 2009 a 2008 dokonce slavil mistrovský titul. Ale i hosté, stejně jako Žatec, svůj tým výrazně omladili, a tak šance Šroubárny výrazně vzrostly.

Začalo se hodně opatrně, Žatec se dostal do jednobrankového vedení, ale Tymákov držel krok. Branky v celém zápase nepadaly, obě obrany podávaly výborné výkony. V poločase byl stav 5:5.

Stejný obraz hry byl k vidění i po přestávce, celkově padlo za hodinu hry pouhých 23 branek. Ve velmi vyrovnaném závěru Žatec o jednu branku vedl, minutu před koncem ale ztratila v útoku jinak dobře hrající dorostenka Janečková a Tymákov vyrovnal. Na Žatec se ale usmálo štěstí, když pět vteřin před koncem propasírovala balon za záda hostující brankařky kapitánka Plecitá a upravila tak téměř v poslední možné chvíli na konečných 12:11.

Žatec – Tymákov 12:11 (5:5)

Sestava (branky) Žatce: Hornová, Černovská – Šíbalová, Schneiderová, Vlčková, Havlová, Dlouhá – Plecitá (6), Bartoňová (2), Pospíchaová, L. Solčaniová, Janečková (4)

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!