Na minulou výhru proti Kadani se podařilo navázat žateckým hokejbalistům, kteří se na podzim trápí. Proti poslednímu Chomutovu ale neměli v zápase takřka žádné problémy a zvítězili s přehledem.

Žatec začal okamžitě náporem, gólman domácích se měl co otáčet. První šanci ještě spálil Dlouhý, další kombinace Dlouhého a střelce Janečka už ale skončila brankou. Hned o chvilku později byl úspěšný z přesilové hry Sláma, účet první třetiny uzavřel z dorážky opět po spolupráci s Janečkem Dlouhý.

Po výborné první třetině ale žatečtí hokejbalisté trochu polevili, ne však natolik, aby nechali chomutovské hráče nějak vážněji ohrožovat Mandáka v žatecké brance, který podal mazácký, velmi jistý výkon. Ve druhé třetině se do listiny střelců zapsal Martin Klobouk – radoval se po dorážce střely z dálky. Také ve třetí třetině se Žatec radoval jen jednou, úspěšný byl Vavřín.

Žatec tak poslední Wolves Chomutov porazil pět nula. Domácí ale mohou být rádi, že hosté neproměnili řadu dalších šancí. Bizoň trefil břevno, žatečtí hráči ještě pak třikrát orazítkovali tyče. A spálili mnoho a mnoho dalších dobrých šancí.

Po dvanácti kolech regionální ligy má Žatec na kontě tři výhry v základní hrací době a jednu po nájezdech; v nevydařeném podzimu ale osmkrát prohrál. V tabulce se díky posledním dvěma výhrám dotáhl na Kadaň, chybí mu už jen bod. Další zápas hraje Žatec doma proti silné Kolibě Ústí nad Labem. Duel je naplánován na sobotu 6. prosince od 10 hodin.

Wolves Chomutov – Žatec
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky: Janeček, Sláma, Dlouhý, M. Klobouk, Vavřín

Sestava Žatce: Mandák – Sláma, T. Filipovský, Boron, Loos – Dlouhý, Janeček, Bizoň, Vavřín, M. Filipovský, Pleskač, M. Klobouk, T. Klobouk.