Poslední únorovou sobotu přivítala Lokomotiva Žatec na své kuželně tým MUS Most B. Hosté sice přijeli v poraženecké náladě, ale že to bude takový „ nářez“, to asi nečekal nikdo.

Hráči domácí Lokomotivy se překonávali ve výkonech a nakonec z toho byl překonaný 11 let starý rekord kuželny. Vše odstartoval Hofmann. Postupně se zbavoval nervozity, zpřesnil hru a tak bezpečně dokráčel k jasné výhře o 64.

Antonín Čaboun se nechtěl nechat zahanbit a začal stíhací jízdu na předcházející nához. Soupeř v podstatě neměl sebemenší šanci. Nakonec z toho byla Čabounova jasná výhra o 85, když předvedl i nejlepší dorážku dne 161.

Jeho otec Josef pak předvedl ještě lepší výkon a dokonale překvapil všechny přítomné. Vycházelo mu prakticky vše, na co sáhl a také nedal soupeři vůbec šanci něco podniknout. Vyhrál o 78. Po třech hráčích bylo po zápase. Domácí vedli 3 : 0 o 227(!) a to se prostě nedá ztratit.

Jako čtvrtý naskočil Basák a rovněž úspěšně útočil na čtyřstovku. Po pomalejším rozjezdu v plných zabral v dorážce a nadělil soupeři dalších 50 kuželek.

Jarolím mohl hrát v poklidu a uvolněně. Po první tak trochu protrápené padesátce mu ta druhá sedla a to nakonec rozhodlo o jeho výhře o 29 kuželek. Domácí tak vedli 5:0 o neuvěřitelných 306. K rekordu bylo velice blízko.

V poslední dvojici si mohl Tajbl „dovolit“ jen 340, což bylo v jeho formě nereálné. To pochopitelně nedopustil, přispěl k rekordu družstva, i když se zápasem protrápil, umožnil hostům prohrou 33 jen snížit. Rekord však padl.

Lok. Žatec – MUS Most B 7 : 1 (2609 : 2336 )

Sestava vítězů: Hofmann 450, A. Čaboun 454, J. Čaboun 457, Basák 429, Jarolím 436, Tajbl 383.

(jj)