Na olympijských hrách v Londýně měl i náš region svého zástupce. Do tradiční a podle mnohých hlasů nejtěžší olympijské disciplíny vstoupil v neděli v poledne 27letý běžec Jan Kreisinger, který se narodil v Žatci. Vydal se na trať maratonu.

Zajímavostí je, že na hry do Londýna se tento sportovec nominoval hned svým prvním maratonem v životě. V Praze na jaře zaběhl čas 2:16:26 a o čtyři vteřiny překonal požadovaný olympijský limit.

Jan Kreisinger nyní už v Žatci nebydlí. Rodina se odstěhovala na Moravu a sportovec závodí za Atletický klub Kroměříž.

Dětský sen se splnil

"Podívat se na olympiádu bylo mým obrovským přáním už od dětství. Jsem rád, že to přece jen vyšlo a sen se splnil. Cesta k němu byla náročná a dlouhá," říkal Jan Kreisinger už v květnu v rozhovoru pro Deník.

A s jakým časem by byl spokojen ve svém nadcházejícím životním závodě? "Doufám, že by to mohlo být ještě lepší než při premiéře. V Praze jsem druhou půlku běžel rychleji a navíc sám. Věřím, že v Londýně odvedu ještě trochu lepší čas. Pokud by se to podařilo, bylo by to úplně skvělé," řekl skromný a sympatický běžec.

A proč by to vlastně nemělo vyjít? Žatečtí rodáci umějí olympiádu občas i vyhrát, což v roce 1988 v Soulu senzačně dokázal střelec Miroslav Varga.

Poctivému vytrvalci a dříči budeme držet palce! Jan Kreisinger se rval ze všech sil a nakonec skončil na 67. místě s časem 2:25:03. Blahopřejeme k účasti na olympiádě a dobré reprezentaci naší země. Náš region každopádně dal světu dalšího zajímavého a statečného rodáka.