Po úspěšném domácím vystoupení v předminulém víkendu, kdy národní házenkářky Žatce v 1. lize porazily Dobrušku a Krčín, jely v neděli 12. května do Přeštic, které momentálně vedou tabulku. Opět se musely obejít bez pracující brankařky Hornové, útočnice Bartoňové a maturantky Katky Kuželové.

Přeštice začaly velmi aktivně, přesně kombinovaly a prvních sedm střel skončilo za zády žatecké brankařky Andrtové. Obrana v těchto chvílích jen bezmocně statovala a nedokázala s přeštickým útokem, který fungoval jako dobře namazaný stroj, udělat vůbec nic. Podobně jako útok fungovala Přešticím i obrana, rozdíl ve fyzické připravenosti mezi oběma týmy byl obrovský, žatecký útok se prosazoval jen velmi těžko. To se odrazilo i v poločasovém výsledku 11:3 pro Přeštice.

Zlepšení po přestávce

Ve druhé půli se žateckým házenkářkám dařilo o něco lépe, moc pěkně vypadal útok složený z mladých hráček L. Kuželové a Janečkové, doplněný zkušenou Plecitou. Obrana dokázala taky zabrat, dobré zákroky předváděla brankařka Andrtová a Přeštice to měly o něco složitější. Nenechaly se však příliš rozhodit a plně zúročily svou převahu. Zápas skončil jednoznačně 20:10 ve prospěch Přeštic.

O víkendu žatecké házenkářky čeká poslední dvojzápas základní části, v Žatci přivítají v sobotu od 14.30 hodin soupeřky z Rokytnice a v neděli od 9.30 hodin Studénku. O záchranu I. ligy v Žatci se už obávat nemusí, ve hře je ještě stále i boj o účast v play-off.

Přeštice - Žatec 20:10 (11:3)

Sestava Žatce: Andrtová - Zimová, Šíbalová, Vlčková, L. Schneiderová - Beldíková 2, Plecitá 4, L. Kuželová 2, V. Solčaniová, Jurkovičová, Janečková 2

Štěpánka Zimová

Tabulka národní házené