Až do posledního dohmatu bojoval na republikovém šampionátu plavců žatecký David Urban o jízdenku do Dánska. Poprvé zaplaval stovku kraul pod padesát vteřin, zlepšil o hodně své maximum, přesto je zklamaný. K nominaci na vysněné seniorské ME v krátkém bazénu chyběly nakonec osmnáctiletému účastníkovi letošních MS a ME juniorů pouhopouhé tři desetiny. Kousíček…

„Nevyšlo to. Bohužel. Jsem hodně zklamaný. Věřil jsem, že se do Dánska na evropský šampionát podívám," neskrývá smutek David Urban.

Jedna z velkých nadějí českého plavání, která v létě doplavala v dlouhém bazénu na ME juniorů na 16. místě na 50 m volným způsobem a na MS juniorů 24. na 100 m volným způsobem, dřela na každém tréninku, na republikovém šampionátu se hodně zlepšila, přesto Urbanovi ke splnění snu chybělo pár centimetrů. Tři desetiny. „Zaplaval jsem si na republice osobák, na stovce jsem poprvé jel pod padesát vteřin, což už je výborný čas a věřím, že na limit mám, ale místo spokojenosti jsem hodně naštvaný. Šíleně mě to mrzí, bylo to hodně blízko, šance mi utekla," je rozčilený osmnáctiletý Urban.

Z republikových šampionátů juniorů letos přivezl osm medailí, z toho čtyři zlaté. Z dospělého mistrovství pak tři bronzové medaile. Na poslední stovce pak dohmátl v čase 49.75, potřeba přitom bylo 49.45. Do Dánska se tak pojede podívat jen jako divák. „Pojedeme fandit Lucii Svěcené a Tomáši Plevkovi," zmiňuje Urban dva další žatecké špičkové plavce, kteří na ME do Dánska jedou.

„Já se teď budu více soustředit na školu. Jsem v posledním ročníku gymnázia, čeká mě maturita a školu jsem teď kvůli plavání trochu zanedbával. Teď to budu muset otočit, budu se soustředit na školu, na maturitu, abych jí úspěšně složil," prozradil další program David Urban.

Už ale také plánuje do dalšího roku. Příští rok už bude závodit jen mezi dospělými. „Uvidím, jak to půjde. Budu rád za každý osobní rekord a určitě bych rád nějakou medaili z mistrovství republiky," uzavírá žatecký plavec.