Nečekaný termínový výpadek v hale Severu Žatec byl důvodem, proč se letošní Okresní přebor stolních tenistů mužů konal těsně před vánočními svátky v Kulturním domě v Lubenci, kde navzdory krátkému času roli pořadatelů operativně vzali a dobře se jí zhostili členové Spartaku Lubenec.

„Na místě se registrovalo celkem 24 hráčů z našeho okresu. Je to opravdu malé číslo - jen zlomek z těch, kteří by se mohli a měli takovéto události zúčastnit,“ říká lubenecký a okresní předseda Luboš Kuttelwascher. „Jedná se o porovnání vlastní výkonnosti s hráči, se kterými se v průběhu roku u zeleného stolu běžně nesetká. Jde také o možnost zahrát si turnaj ve vyšší soutěži - KP.“

Takže motivace tu nechyběla. Možná, že k malé účasti „pomohlo“ počasí, možná to bylo neochotou cestovat - každopádně je to námět na přemýšlení pro Výkonný výbor RSST - pro příští ročník.

Hrálo se ve čtyřech základních skupinách vždy po šesti hráčích. Nasazení byli podle umístění v krajských a okresních žebříčcích z loňského roku. Ve skupině pak hráli systémem každý s každým a do zavěrečného vyřazovacího pavouka postupovali vždy dva první. Vítězové v obou kategoriích, Brandtl a Broum, hrají v současnosti závodně v Německu.

Prvenství si zaslouženě vybojoval Aleš Brandtl z Lenešic, na zlato opět nedosáhl loni bronzový Pavel Broum, (Sever Žatec) přes vyrovnané výsledky. O 3. místo se podělili pak lenešičtí hráči, loňský přeborník Jaroslav Zlatohlávek a Vladimír Cibulka.

V dramatické čtyřhře se nejlépe vedlo nečekané vítězné dvojici Pavel Broum a Jiří Plečinda (S. Žatec), který je známý více jako hráč a trenér fotbalu, druzí skončili Brandtl s Cibulkou (Lenešice) a o třetí místo se podělili Jar. Zlatohlávek (Lenešice) s Jiřím Kopencem (Sever Žatec) a Pavlové Halada a Šmídílek (oba Libořice).

luk, jak