Vynikajícího úspěchu dosáhli žatečtí karatisté Jan Tuček a Aleš Brůna, kteří startovali za ČR na MS WSKA (mistrovství světa stylu SHOTOKAN – World Shotokan karate federation) v mexickém Merida, Yucatanu.

Ze světového šampionátu, který se konal v závěru měsíce září, jsme získali konečně výsledky, které potěšily příznivce tohoto bojoévho sportu. Mistr ČR Jan Tuček v soutěži jednotlivců vyřadil postupně reprezentanty Walesu, Kanady a Švédska vždy 2:0, ale těsně před medailovými boji ho zastavil borec z USA po výsledku 1:2. Znamenalo to stop, ačkoliv to byla jediná Janova prohra v Mexiku.

Jan Tuček a Aleš Brůna nastoupili pak v pětičlenném reprezentačním týmu České republiky. Vedli si výborně, neboť až do finále vyhráli každý všechna svá utkání a právě Žatečané drželi česské družstvo na postupových pozicích. V případě nerozhodného výsledku pak nastupoval k rozhodujícímu boji za naše Tuček a vždy vítězství rozhodl o dalším postupu.

Vicemistři světa postupovali přes týmy Walesu, Skotska a Švédska až do finále, kde teprve našel Brůna přemožitele, a tak naši podlehli týmu Anglie. Stříbrné medaile z MS jsou velkým úspěchem ČR v nejrozšířenějším stylu kumite.