Ve třetím kole krajského přeboru kadetek hostil Žatec Ervěnice. Porazit slabého soupeře nedalo žateckým hráčkám příliš práce, a to i přesto, že nepodaly optimální výkon.

Pohodlně v obou zápasech zvítězily 3:0. Pochvalu za výkon si zasloužily hlavně Majda Nosková a Kateřina Želinská, další dívky si neodpustily zaváhání. Žatci tak po vítězství patří druhé místo v tabulce krajské soutěže jen o skore za vedoucími Teplicemi.

Naopak starším žákům Severu se na turnaji v Ervěnicích příliš nedařilo. V úvodním zápase s domácím celkem nejprve lehce prohráli první set 14:25, ve druhém sice nejprve svedli urputný boj, nakonec ale v koncovce opět prohráli, i když jen těsně, 24:26.

Ve druhém duelu, s favorizovaným Ústím A, nedostali žáci Žatce šanci a podlehli hladce 0:2.

Jediné vítězství si tak zajistili s Dubím, které po dvou úvodních prohrách porazili 2:0. V závěrečném zápase už ale opět nebodovali, když podlehli celku Ústí B znovu 0:2, a to i přesto, že před časem jej dokázali v oslabené sestavě porazit. „Pochvalu zaslouží kluci snad jen za druhý set s Ervěnicemi, kde i přes těsnou prohru předváděli pohledný volejbal,“ šetřila slova chvály pro své svěřence trenérka Karolína Bílková.

(jv, my)