Závody se konaly poslední červnový víkend a od Lenky se čekalo, že se prosadí opět mezi nejlepší starší žákyně v České republice. Prvním velkým finále, kde se Lenka prosadila, bylo v disciplíně 50 m volný způsob. Hned v úvodu Lenka mírně ztrácela na velkou konkurentku Mostkovou z Kralup a ani po mocném finiši to na vítězství ještě nestačilo. Bylo z toho skvělé druhé místo a splnění úkolu - přivézt medaili.

Ve finále závodu na 100 m znak však Lenka ukázala velkou touhu po vítězství. Opět se měla opakovat plavecká bitva mezi Bešíkovou a favorizovanou Mostkovou a Harmašovou z Karlových Varů. Žatecká plavkyně od začátku nasadila drtivé tempo, které udržela i v polovině závodu a nakonec také v cíli.

Lenka se tak stává neporaženou plavkyní již od deseti let na této trati! Navíc zaplavala osobní maximum a časem 1:07,00 se kvalifikovala do reprezentačního družstva juniorů České republiky pro rok 2018-2019. Je to splněný další sen žateckého plavání, ale i Lenky Bešíkové, která ukazuje, že je důstojnou nástupkyní skvělé Lucie Svěcené.

Lenka v dobré formě ještě vyplavala bronz na 100 volným způsobem a bronz na 200 znak. Tím letní sezonu završila nejen titulem mistra ČR, ale také čtyřmi cennými kovy.

V závodech se také představila Simona Halvátová, která se objevila na tratích 100 a 200 m znak. V obou disciplínách doplavala na úrovni dvacátého místa.

Na MČR 13letého žactva se představila dvojice žateckých plavců Agáta Povová a Jakub Kroulík, oba dva zaplavali velice dobře a shodně obsadili na trati 100 m znak výborné 17. místo.

Jiří Karas