„Holky papírové předpoklady neřešily, prostě hrály,“ usmívá se trenér Aleš Dvořák. Žatec porazil Český Krumlov 2:0, poté si poradil i se Slavií a Benešovem. Když zvládly i duel s domácím výběrem, za který nastoupily hlavně kadetky, už mohly směle pomýšlet na postup. 

Nejlepší výkon juniorky Žatce podaly proti favorizovaným Kralupům, přestože prohrály 0:2. „Kralupy hrají první ligu juniorek i kadetek, v obou soutěžích dominují bez ztráty bodu. Vývoj zápasu překvapil všechny v hale. Do obou koncovek jdeme s mírným vedením, ale soupeř pokaždé plně využívá své zkušenosti a naši nervozitu,“ shrnul Dvořák.

V přímém souboji o postup pak Žatec vyhrál nad Mělníkem 2:0 a sen se stal skutečností. „Postup do první osmy Českého poháru je velkým úspěchem, který je o to cennější, že turnaj odehrálo jen osm hráček,“ dodává Aleš Dvořák. 

Která děvčata v Táboře hájila barvy Žatce? „Na nahrávce tradičně Barča Karasová, na bloku Julča Wiedová s Áďou Honzátkovou, na liberu Klárka Weidischová a na kůlech Kačka Rodová, Lucka Rodová, Péťa Barochová a Áňa Vevodová. Pomohla i Naty Chládková, která jela holkám fandit i se zraněným kotníkem,“ vyjmenovává Dvořák. 

Ondřej Holl